Viena ceļa gājēji. Krišjānis Barons un Imants Ziedonis. Un tautas dziesma. Kultūras Rondo dodas uz „Augtuvi” un interesējas par projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” un iespējamo kopā iešanu vasaras otrajā pusē.

Šogad par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai pēc K. Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs uzsāk projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu”. Mūsu tautas lielo cilvēku un ģēniju cienīšana, arī viņu darbu studēšana bija viena no Imanta Ziedoņa interesēm. Projekta iecere ir godināt Krišjāni Baronu ar notikumu ciklu, kas aktualizē Ziedonim un Baronam, kā arī ikvienam Latvietim tik būtisko vērtību – tautasdziesmu.

Imanta Ziedoņa muzejs ir izveidojis tautasdziesmu “Augtuvi”. Tā ir interaktīva kultūrvieta Sporta2 kvartālā Rīgā, kur ikviens interesents var ieiet, atrast savu tautasdziesmu un to “iestādīt”.

Pilsētvides objektā iespējams ne tikai aplūkot jau iestādītās tautasdziesmas, bet arī klausīties tās un iepazīt jaunus faktus par Imantu Ziedoni un Krišjāni Baronu. Tautasdziesmu “Augtuve” iekļauta orientēšanās spēlē Rīgas pilsētvidē.