Latvijas Kultūras akadēmija (LKA), atzīmējot savu trīsdesmit gadu jubileju, aicina ikvienu pievienoties festivālam digitālajā vidē, kura mērķis ir attālinātajam kļūt par pietuvinātu un apjaust, cik daudz vai maz kultūrai nozīmē šobrīd sabiedrībā bieži pieminētie 2 metri.

"Katrai augstskolai jubilejas ir ārkārtīgi nozīmīgas, jo īpaši izaicinājumu laikā. Šis Covid-19 izaicinājums sakrita ar mūsu 30 gadu jubileju. Mēs ievērojam drošības pasākumus un līdz ar to pārcēlām mūsu svinības, jubilejas gada atklāšanas pasākumu uz digitālo telpu," sarunā Kultūras Rondo atzīst Latvijas Kultūras Akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

"Svarīgi ne tikai svinēt, bet arī strādāt šajā jubilejas gadā, lai 29. decembrī nesatiktos vienkārši ballītē, bet parādītu, ko esam labu uzzinājuši, izpētījuši, izveidojuši performaces, filmas rakstus  attiecībā uz mūsu mīļo pirms 30 gadiem dibināto akadēmiju," turpina Muktupāvela.

Svinīgo Latvijas Kultūras akadēmijas trīsdesmitgadi atklās Latvijas Valsts prezidents un LKA goda profesors Egils Levits ar lekciju “Kāpēc kultūra?”, bet jubilejas gada notikumus aizsāks studējošo konference “ZinātMāksla” un digitālais festivāls ar LKA radošo darbu retrospekciju, diskusijām un pētnieciski-mākslinieciskām refleksijām.

"Ieskandināšanas nedēļā parādīsim vairāk, kā strādājam un kas tapis šajos divos mēnešus. Būs vairākas diskusijas, kurās mūsu skatuves, audiovizuālās mākslas pasniedzēji pastāstīs, kā ir strādāt šādos apstākļos. Kas notiek ar radošumu, kas notiek ar kino, kino izglītību, jo kaut kas tika apstādināt, bet tajā pašā laikā viss notika, tikai citādā formātā. Par šī formāta ieguvumiem un zaudējumiem arī diskutēsim un stāstīsim," norāda LKA jubilejas festivāla koordinatore Aija Lūse.

Paralēli tam varēs noskatīties vairākus akadēmijas darbības laikā tapušus ierakstus. Tie būs trīs izrāžu ieraksti:  “Pazudušais dēls” (režisore Māra Ķimele), “Brāļi Karamazovi” (režisors Pēteris Krilovs) un "Simbelīns" (režisors Davids Džovanzane). Tāpat būs pieejama tiešsaistes filmu programma "Šķērsgriezums".

Trīs notikumos – 13., 14. un 15. maijā – LKA piedāvās interesentiem pievienoties un sekot tiešsaistē, LKA "Facebook" lapā. Pārējos LKA piedāvātos jubilejas ieskandināšanas notikumus - filmas, izrādes un diskusijas - varēs noskatīties tīmeklī apmēram mēnesi katrs sev izdevīgā laikā.

"Mēs izlēmām, ka  neveidosim tiešsaistes diskusiju. Viens no iemesliem, negribam uzspiest noteiktu klātbūtnes laiku. Diskusija ir ierakstīta, jo svarīgi tikai daži punkti, kurā būt tieši tajā brīdī klāt," norāda LKA pasniedzēja Zane Kreicberga. 

Diskusija ir starp kursu vadītājiem Elmāru Seņkovu, Māru Ķimeli, Indru Rogu, Olgu Žitluhinu un Alvi Hermani, kā iespējams studiju process laikā, kad nevar satikties. Dejā un teātrī šis satikšanās process ir ļoti būtisks. Rādīs piemērus, kādi darbi top šajā laikā.