Nedēļa Kultūras Rondo. Interviju fragmenti par interesantākajiem kultūras notikumiem un saturīgākās atziņas no studijas viesu sacītā.

Ar mākslinieku devīzi "Ne dienu bez līnijas" Latvijas Mākslas akadēmija sāk simtgades svinības. Latvijas Mākslas akadēmija 20. augustā atzīmē savu simtgadi ar īpašu grāmatu, bet septembrī gaidāma akadēmijas izstāde izstāžu zālē „Arsenāls”. Mūsu sarunu biedri raidījumā Kultūras Rondo – Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš un prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis.

Līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā Rīgā skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Stāsts par Penzas mākslas skolu Krievijā, kur Pirmā pasaules kara laikā mācījās vēlākie Latvijas modernisma meistari. Kāpēc šis periods ir īpaši svarīgs Latvijas kultūrvēsturē, Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar izstādes “Latviešu mākslinieki Penzas mākslas skolā” veidotājām Nataļju Jevsejevu un Elviju Pohomovu un mākslas zinātnieci Daci Lambergu.