5.jūlijā pulksten 21 Rīgas cirka telpās bez maksas būs iespējams vērot dāņu laikmetīgā cirka apvienības „CuntsCollective” projekta “ASK THE BREAD” jeb „Lūdz pēc maizes” prezentāciju īsas izrādes formā, kā arī pēc redzētā piedalīties sarunā ar māksliniecēm. Savukārt Cēsīs šodien noslēdzas  starptautiskā cirka nozares profesionāļu laboratorija “CS LAB#4”, kurā piedalījās virkne vadošo Eiropas cirka organizāciju vadītāju un pārstāvju.

Starptautisko cirka nozares profesionāļu laboratoriju “CS LAB#4” šonedēļ Rīgas Cirkā iesāka zviedru cirka mākslinieka Olles Strandberga lekcija, kurā viņš iepazīstināja ar projektu „Sfēra” - mākslas projektu, kurā pakāpeniski tiek mēģināts izdzēst robežas starp skatuves mākslu, ekonomiku un organizāciju, veidojot digitālu samaksas sistēmu, kuru kontrolē nevis cirka institūcija, bet paši mākslinieki, savstarpēji atbalstot viens otra centienus arī finansiālā ziņā.

Kā to raksturoja Olle Strandbergs: „Mēs to darām, lai radītu paralēlu ekonomiku kultūras nozarē, iesākumā koncentrējoties uz cirku. Mākslas formu, kas pēc savas būtības ir pārrobežu, globāla un balstītā savstarpējā uzticībā un drosmē riskēt.”

Kaut arī lekcija, kurā bija iesaistīti arī akrobātikas elementi, bija paredzēta cirka profesionāļu videi, daudz kas no dzirdētā šķita visai būtisks Rīgas cirka nākotnes plānu kontekstā.