Izrāde kā spēle, kurā nav uzvarētāju vai zaudētāju, tāda ir laikmetīgās dejas izrāde „Aizsācēji un iesācēji”. Izrādes idejas autore un horeogrāfe Ramona Galkina iesaistījusi divu paaudžu dejotājus – studentus un dejas māksliniekus, kas laikmetīgās dejas vidi Latvijā sāka veidot 20.gadsimta izskaņā.

„Aizsācēji un iesācēji” martā tika rādīta dejas izrādēm neparastā vietā – koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”, un arī skatītāju pozīcija bija neparasta, viņi vēroja izrādi no augšas, zālē atradās tikai dejotāji. 

Divas ar papīra sienu savstarpēji atdalītas telpas, katrā darbojas sava dejotāju grupa. Vienā četri pazīstami dejas mākslinieki, kuri 90.gados aizsāka laikmetīgās dejas kustību Latvijā – Olga Žitluhina, Ilze Zīriņa, Inga Raudinga un Vilnis Bīriņš. Otrā pusē seši topošie laikmetīgās dejas mākslinieki, Kultūras akadēmijas 2.kursa studenti.

Horeogrāfes Ramonas Galkinas darbs laikmetīgajā dejā saistīts gan ar studentiem Kultūras akadēmijā, gan ar kolēģiem – dejas māksliniekiem. Ramona pati savulaik dejoja Olgas Žitluhinas dejas kompānijā, kā dejotāja piedalījusies arī citos iestudējumos. Situācija, vienlaikus atrodoties saskarsmē ar dažādām paaudzēm, arī deva impulsu veidot izrādi „Aizsācēji un iesācēji”.

Studenti, kas piedalās izrādē, vispirms min lielo atbildības sajūtu, uzklausu Poļinu Filippovu, Ditu Andersoni, un Rūdi Vilsonu.

Izrādē ir sešas epizodes, katrs metamā kauliņa cipars apzīmē konkrētu daļas nosaukumu. Izrādes laikā epizožu kombinācija ir neprognozējama, līdz ar to izrādes atšķirsies.

Lai arī izrāde veidota kā spēle, tajā nav uzvarētāju vai zaudētāju, tā ir spēle, kur visi iesaistītie savā daudzveidībā vai līdzībā ir viens otra turpinājums, atbalsts vai iedvesmas avots.

Izrādes mūzika, skaņa un izpildījums Laimas Jansones ziņā, savukārt scenogrāfija un tērpi Annas Heinrihsones veidoti, dramaturģijas konsultante Laura Stašāne. Veidojot  dejas materiālu un domājot par to, kāds katram dzīves ceļš un dejas ceļš, bijuši arī ļoti emocionāli momenti, atzīst dejotāji.