Par Dailes teātra "Rotkho" viesizrādēm Atēnās un Latvijas teātru sezonu, kas tuvojas noslēgumam, un arī šodien, 2. jūnijā, gaidāmo ceremoniju – Teātra dienas izcilības balvu pasniegšanu – Kultūras rondo saruna ar Teātra dienas izcilības balvas ieguvēju Juri Bartkeviču un Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāju Ojāru Rubeni. 

Latvijas Teātra darbinieku savienības Teātra dienas izcilības balvas šogad saņems Dailes teātra aktieri Ieva Segliņa un Juris Bartkevičs, kā arī režisos un pedagogs Mihails Gruzdovs un  baleta māksliniece un baleta skolas pedagoģe Ludmila Vikanova.

Lilitas Bērziņas balva tiks pasniegta Dailes teātra aktrisei Ievai Segliņai par profesionāli daudzveidīgu, nobriedušu un spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā.

Harija Liepiņa balva tiks pasniegta Dailes teātra aktierim Jurim Bartkevičam par izcilu aktiermeistarību iepriekšējo sezonu laikā un ieguldījumu skatuves mākslā kopumā.

Jēkaba Dubura balvu par nozīmīgu ieguldījumu teātra pedagoģijā piešķirta nesen mūžībā aizgājušajam Latvijas Kultūras akadēmijas asociētajam profesoram, ilggadējam pedagogam un teātra režisoram Mihailam Gruzdovam.

Helēnas Tangijevas-Birznieces balva tiks pasniegta Latvijas Nacionālās operas baleta māksliniecei un baleta skolas pedagoģei Ludmilai Vikanovai par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģiskajā darbā.

LTDS valde lēma šogad nepiešķirt Eduarda Smiļģa balvu, ko pasniedz par nozīmīgu, spilgtu novatorisku režiju iepriekšējo sezonu laikā vai par ieguldījumu latviešu teātra popularizēšanā Latvijā un pasaulē.