“Latvijas kods. Latvija šodien” - dokumentālo īsfilmu projekts, kurš jau desmit gadus ar saviem stāstiem uzrunā Latvijas Televīzijas skatītājus, īpaši izceļot kādu aktuālu tematu. Drosme ir šīgada Latvijas kods. Par projektu stāsta tā vadītāja Zane Valeniece, ar savām filmām iepazīstina režisori - debitante Betija Zvejniece un pieredzējušais Ivars Zviedris.

Latvijas Televīzijas dokumentālo īsfilmu projekts "Latvijas kods. Latvija šodien" svin 10 gadu jubileju, skatītājiem piedāvājot noskatīties piecus jaunus stāstus par Latviju 2022. gadā, kā arī visas 49 iepriekšējos gados tapušās filmas. No 15. novembra otrdienās LTV1 – debitantu Unas Cekules, Mārtiņa Jansona un Betijas Zvejnieces, kā arī pieredzējušo režisoru Mārča un Laura Ābeļu un Ivara Zviedra filmas. Šī gada Latvijas kods ir drosme.

"Latvijas koda" jubilejas gadā piecās jaunās filmās režisori meklē atbildi uz jautājumu, ko nozīmē būt drosmīgam un pieņemt drosmīgus lēmumus šodienas Latvijā. Filmas televīzijas pirmizrādes piedzīvos no 15. novembra otrdienās plkst. 22.00 LTV1 un REplay.lv.

15. novembrī būs skatāma režisores Unas Cekules filma "Latvijas kods. Viena maza ballīte" (TV kompānija "Māra") – dokumentāls stāsts par aizrautīgiem un ļoti dažādiem cilvēkiem, kuri Covid-19 pandēmijas laikā nolēmuši izveidot deju kolektīvu, lai sāktu mācīties tautas dejas un nokļūtu 2023. gada dziesmu un deju svētkos.

22. novembrī gaidāma televīzijas pirmizrāde režisora Ivara Zviedra filmai "Latvijas kods. Birokrātijas līķis" ("Dokumentālists"). Jau gandrīz 10 gadus Valmieras morgā guļ kāds nelaimīgs līķis. Vairākas valsts institūcijas ir iesaistītas mirušā apbedīšanā. Filmas komanda šim procesam seko līdzi jau vairāk nekā trīs gadus un brīdina, ka stāsts var izraisīt nepatīkamas sajūtas.

29. novembrī skatītājiem būs iespēja izzināt Katrīnas Krīgeres personīgo stāstu režisora Mārtiņa Jansona filmā "Latvijas kods. Lapsas ādā" ("MataMata"). Ko mēs gribam? Brīvību dzīvniekiem! Kad mēs to gribam? Tagad! Pirms desmit gadiem kāds dzīvnieku fermā būrī iesprostots lapsēns salauza Katrīnas Krīgeres sirdi. Kopš tā brīža viņa cīnās par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu, vadot organizāciju "Dzīvnieku brīvība", iefiltrējoties Latvijas dzīvnieku fermās un rīkojot protesta akcijas.

6. decembrī būs skatāma režisores Betijas Zvejnieces filma "Latvijas kods. Einaratīvs" ("VFS Films"). Stāsta centrā ir dzejnieks Einārs Pelšs, kura astotā dzejas grāmata ir paša kopotie raksti, kas izaicina literatūras robežas – ikviens grāmatas pircējs saņem parastu celtniecības ķieģeli.

"Latvijas koda" īsfilmu ciklu 13. decembrī noslēgs režisoru Mārča un Laura Ābeļu filma "Latvijas kods. Pilnmēness serenāde" ("Tritone Studio"). Mītiem apvītais pilnmēness izgaismo naksnīgās Rīgas ielas. Kamēr vieni guļ, citiem nakts dzīve turpinās.