Pastāvēs, kas draudzēsies! – savā simtgadē aicina Latvijas Nacionālā bibliotēka, radot saviem apmeklētājiem īpašus svētkus. Par daudzveidīgo programmu un iespējām tajā iesaistīties Kultūras Rondo studijā izvaicājam LNB komunikācijas cilvēkus Ievu Gundari, Aneti Jansoni un Augustu Zilbertu.

31. augustā no plkst. 10 līdz 20.30 ar daudzveidīgu pasākumu programmu, kas ietver vairāk nekā 100 pasākumus, notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinības.

"Bieži, sasptopot lielas jubilejas, ir parasts skatīties pagātnē, sazīmēt vērtīgākos pieturas punktus. Mēs šajos svētkos domājām, ka vairāk jārunā par to, ko darām tagad," skaidro Augusts Zilberts.

"Uzaicinājām ap simts bibliotēkas sadarbības partnerus, ar kuriem esam veiksmīgi sadarbojušies tieši pēdējos gados tieši gaismas pils ēkas kontekstā. Viņi ir tik dažādi un tik daudzveidīgi, ka ar savām aktivitātēm pauž bibliotēkas daudzveidību. Tas redzams šajā programmā," turpina Zilberts.

Jubilejas pasākumā paredzētas diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, koncerti, filmu seansi un citas aktivitātes.

"Esam izveidojuši tematisko ceļus, pa kuriem cilvēki var doties šajā dienā, tie kopumā ir astoņi – ir diskusijas un lekcijas, spēles, ir kultūras ceļš, ir radošo darbnīcu ceļš, ir zinātkāro ceļš, izstādes, ekskursijas un pupuķa ieteikumi. Viņš izceļ no visa kopuma to, kam īpaši vajadzētu pievērst uzmanību," norāda Anete.

Ar plašo un dažādo pasākumu programmu vēlams iepazīsties, vai nu pārlapojot LNB simtgades īpašo avīzi, vai LNB mājas lapā, bet darbosies arī informācijas centrs.