Žurnāls “Avots” – Atmodas laika simbols. Leģenda, par kura iznākšanu un darbību Padomju Latvijā savā grāmatā apraksta žurnāla  galvenais redaktors Aivars Kļavis. Par viņa grāmatu “Avota laiks” saruna Kultūras rondo studijā.

Gremdējamies Latvijas preses subjektīvajā vēsturē: studijā Aivars Kļavis – grāmatas „Avota laiks” autors un savulaik žurnāla „Avots” galvenais redaktors.  Žurnāls – nu jau leģenda, viens no Atmodas laika simboliem, literārais žurnāls jauniešiem, kas iznāca latviešu un krievu valodā 80. gadu beigas. Ceka, čeka, cenzūra un jaunu radošu cilvēku redakcija, kurā nepārtraukti pārbaudīja robežas un to pārbīdīšanas iespējas. Ir 21. gadsimta 20 gadi un citi politiskie, ekonomiskie un tehnoloģiskie noteikumi, un joprojām iznāk jaunu radošu cilvēku radīti jauni izdevumi.

"Es jau sāku citu darbu, sāku rakstīt romānu jauniešiem, un tad  sākās pandēmija. Es biju apmēram trešdaļu uzrakstījis, bet man vajadzēja tikt arhīvos, muzejā pastrādāt. Tieši tad muzejus aizvēra, bibliotēkas arī bija problemātiski apmeklēt. Es to atliku un nezinu, vai atgriezīšos. Tad domāju, ir tas brīdis, pati dzīve liek darīt to, ko varu darīt neizejot no mājas, sazvanoties, attaisot skapi, izgāžot visus tos komplektus ārā," par darbu pie grāmatas stāsta Aivars Kļavis.

Viņš bilst, ka jau ilgāku laiku domājis rakstīt par žurnālu "Avots" un laiku, kad tas iznāca.

"Pat ne es domāju, cik mani dēli nepārtraukti dažādās ģimenes sanākšanas reizēs mani izprovocēja uz stāstiem par "Avotu". Parasti tas beidzās virtuvē pie galda un viņi saka - tev ir tas jāuzraksta, mēs to nezinām. Bet man bija bail tam ķerties klāt, tā kā gribu, vajadzētu, bet atlieku. Vienmēr bija citi darbi, kas iecerēti," turpina Aivars Kļavis.