1.augustā sezonu sāks Latvijas Leļļu teātris, ko tradicionāli atklās ar iestudējumu "Un atkal Pifs", kas bez pārtraukuma spēlēts jau 37 gadus.

"Esam gatavi strādāt vairāk nekā līdz šim, ja skatītājs to vēlēsies," raidījumā Kultūras Rondo atzīst Leļļu teātra direktors Vilnis Beķeris, aicinot skatītājus atkal atgriezties teātrī un skatīties izrādes klātienē.

Šobrīd teātra mājaslapā repertuārs ir pieejams augustam. Augusta sākumā būs pieejams arī septembrim.

"Jāredz, kāda veidosies situācija, kāda būs skatītāju aktivitāte," skaidro Beķeris.

Viņš arī min, ka Ministru kabinets tieši 27. jūlijā pārskata noteikumus par to, cik skatītāju var kopā atrasties vienā telpā. Darbs arī tiks plānots saistībā ar ierobežojumiem. Šobrīd teātris plāno strādāt lielajā zāle, kur ir 230 vietas, bet uzņems 60 skatītājus. Ja būs nepieciešams, spēlēs 2-3 izrādes dienā. 

Beķeris skaidro, ka tiem, kas iegādājušies biļetes un nevarēja noskatīties iecerētās izrādes Covid-19 ierobežojumu dēļ, var apmainīt pret jaunām biļetēm jaunām izrādēm visas sezonas laikā. biļetes var apmainīt teātra kasē, detalizētāka informācija pieejama mājaslapā.

Jaunajā sezonā Leļļu teātrī līdz gada beigām paredzēti septiņi jauniestudējumi. Viens no tiem būs Edgara Kaufelda veidotais Kārļa Vērdiņa "Dilles kundze", kura būs nedaudz citāda, kā bija iecerēta sākumā.

"Iestājoties  pandēmijai, mainījām visu koncepciju un radījām izrādi tādu, lai var radīt jebkuros apstākļos pie jebkura skatītāju skaita. Scenogrāfija ir mobila, mēs to varam aizvest uz kultūras namu, rādīt parkā. Tas bija pielāgošanās veids," skaidro Edgars Kaufelds. 

Kāpēc izvēlējies iestudēt tieši Kārļa Vērdiņa "Dilles tanti"?  "Tā  ir ļoti skaista poēma, jauka, viegli lasāma par mīlestību, vairāk par mīlestības trūkumu un vajadzību būt mīlētam. Arī liela humora deva," atzīst Kaufelds. "Dzīvelīga, ļoti sulīga poēma, no kuras veidojam izrādi."

Savas izrādes Kaufelds veido, lai arī vecākiem nebūtu garlaicīgi un bērniem tēmas būtu interesanti un arī stāstījuma veids būtu interesants. Šoreiz izvēlējies lupatu lelles, kuras it kā Dilles tante pati šuvusi. Šobrīd top izrādes dekorācijas, scenogrāfija, lelles.

Beķeris arī min, ka Valdis Pavlovskis atjauno "Pepiju garzeķi", Māris Koristins iestudē pasaku "Sārtais ziediņš" Krievu trupā. Jaunais aktieris Rūdolfs Apse debitēs režijā, iecerējis jauniešiem un pieaugušajiem veidot iestudējumu pēc R.Blaumaņa noveles “Nāves ēnā”.

Leļļu teātra ēku arī gaida rekonstrukcija. Tā notiks divos etapos. Mazo zāli drīz pārcels uz Rīgas latviešu biedrības nama Kamīnzāli, tur iesākumā plānots atjaunot izrādes, ko spēlēja mazuļiem muzeja telpās. Tāpat uz telpām Lāčplēša ielā 106 pārcelies dekorāciju, rekvizītu un leļļu noliktavas, kā arī darbnīcas. Pavasarī atbrīvos māju pilnībā celtniekiem, tad arī aktieri un visi teātra darbinieki pārceļas uz Lāčplēša ielu 106. Spēlēs izrādes Rīgas Latviešu biedrības namā. Remonts plānots līdz 2022.gada oktobrim.