Nākamie pieci gadi Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" uzticēti Latvijas Radio 3 “Klasika” programmas vadītājam, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra redaktoram, žurnāla "Mūzikas Saule" galvenajam redaktoram Orestam Silabriedim. Kultūras rondo tiekamies ar "Lielā dzintara" māksliniecisko vadītāju Orestu Silabriedi.

Runājot par dažādajiem pienākumiem, kas līdz šim saistīja Orestu, viņš atklāj, ka vispirms atteiksies no gadījuma darbiem.

"Man liekas, nav neviena cilvēka, kas īsti saprastu, kas īsti Silabriedis ir un ko viņš kurā vietā dara. Es pats pagaidām saprotu un esmu definējis sev, ka notiks attiekšanās no gadījuma darbiem, kādi netrūkst ik pa brīdim.

Es vienkārši būšu beidzot iemācījies pateikt nē sīkākām lietām un lielās līnijās turēties pie "Lielā dzintara"," stāsta Orests Silabriedis. "Es noteikti palieku Latvijas Radio 3 "Klasika", un žurnāls "Mūzikas Saule" arī turpinās iznākt četras reizes gadā."  

Jaunā mākslinieciskā vadītāja kompetencē būs nākamajos piecos gados izstrādāt Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" māksliniecisko vīziju un pasākumu plānu, nodrošinot tā izpildi un uzraudzību.

"Jāsāk ar to, ka "Lielajā dzintarā" nekāda revolūcija, nekādas lielas redzamas izmaiņas nebija nepieciešamās, jo "Lielais dzintars" diezgan labi apzinās, kas viņš ir, kam viņš ir domāts un ko viņš dara. Iepriekšējā mākslinieciskā vadība, Baiba Bartkeviča, kā daudzpusīgs, šarmants cilvēks mācēja paskatīties vienā, otrā, trešā virzienā un dot liepājniekiem daudz ko vērtīgu no visa kā," turpina Orests Silabriedis.

"Ja jautā, kas vairāk manā interešu lokā, protams, mēs skatāmies uz 2025. gadu, kad Liepājai būs 400 un "Lielais dzintars" svinēs savu desmito jubileju. Mēs skatāmies uz 2027. gadu, kad Liepāja būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet laiku līdz tam ļoti patiktos aizpildīt ar ciešāku Liepājas izpēti."