Latvijas Radio kora un "Sinfonietta Rīga" Lielās Piektdienas koncertprogrammā "Miserere" satiksies divi garīgā ceļa gājēji mūzikā – Pēteris Vasks un ievērojamais poļu skaņradis Kšištofs Pendereckis, kura daiļrade 20. gadsimta 60. gados būtiski ietekmēja Vaska mūzikas pasauli. Par izvēlēto koncertprogrammu Kultūras rondo saruna ar Latvijas Radio kora diriģentu Sigvardu Kļavu.

Lielā Piektdiena, Klusā Sestdiena, Lieldienas - katrai dienai ir arī sava mūzika, kas, iespējams, var būt ļoti individuāla un personiska. Vai ir personiska sajūta par Lielo Piektdienu?

"Jā, personiska, arī savādāka, arī sevišķāka, arī citādāka. Nezinu, diemžēl vai paldies Dievam, manī tās ciešanas, kas notiek sakarā ar karu un jocīgo kalendāra situāciju, ka ziema nebeidz beigties, kaut kas ir sabīdījīsies jocīgi, tas ļoti tieši iespaido visu manu patību," sākot stāstu par gaidāmo koncertu, atklāj Sigvards Kļava.

"Šis ciešanu laiks un ciešanu brīdis, šis kristīgais kalendārs ir ļoti sakritis ar dvēseles un sabiedrisko dzīves kalendāru. Acīmredzot esam pelnījuši, ka mums jāiziet šis ciešanu laiks, lai pēc tam saprastu, kas ir laime un brīvība."