Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" notikumus šonedēļ aizsāka diskusija „Latvijas kino. Jaunie laiki”, kas tapa sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un portālu „Kino Raksti”. Kā caurviju elements šajā profesionāļu sarunā bija jaunizdotā kolektīvā monogrāfija „Latvijas kinomāksla. Jaunie laiki”, kas vēstī par mūsu kinematogrāfa attīstību kopš 1990. gada.

Kinoteātrī „Splendid Palace” notikušās diskusijas moderatora jomā veiksmīgi iejutās producents Uldis Cekulis, Nacionālā Kino centra vadītājai un monogrāfijas „Latvijas kinomāksla. Jaunie laiki” līdzautorei Ditai Rietumai norādot uz analoģiju par mūsu kino nobriešanu līdzīgā veidā, kā trīsdesmit gadu laikā pieaug cilvēks.

Runājot par to, kādas tendences ir raksturīgas mūslaiku kino skatītājiem, Latvijas Kultūras akadēmijas profesores, kino pētnieces Ingas Pērkones secinājumos iezīmējas interesanta atziņa: vislielāko auditorijas popularitāti saistībā ar savu parādīšanos uz ekrāna ir ieguvušas filmas, kuras vēstī par Latvijas tapšanu: „Rīgas sargi” un „Dvēseļu putenis”.

Pētniece Ieva Viese-Vigula stāsta par to, kādas jaunas atziņas par Latvijas animāciju un vizuālās valodas izmaiņām ir guvusi monogrāfijas sagatavošanas laikā.

Par dokumentālā kino attīstību pēdējo trīsdesmit gadu laikā stāsta kinozinātniece Zane Balčus.

Diskusijas ierakstu pilnā garumā iespējams noklausīties gan nacionālās kino balvas „Lielais Kristaps” vietnē sociālajā tīklā "Facebook," gan arī sabiedrisko mediju vietnē LSM. Turpat vēl arvien turpinās skatītāju balsojums, kurā iekļautas 22 filmas – par savu favorīti iespējams nobalsot līdz šodienas pusnaktij.