Mākslinieku Ditas Lūses, Matiasa Jansona un Riharda Delvera izstāde “Gaisma. Forma. Doma” līdz 28.jūnijam aplūkojama Līgatnē, atpūtas kompleksā “Zeit”.

Trīs sava laikmeta liecinieki – vidējās paaudzes mākslinieki, kas šobrīd ir savas mākslinieciskās dzīves un karjeras pilnbriedā zināmā mērā reprezentē latviešu profesionālās mākslas ainu un virzību. Visus vieno savai paaudzei raksturīgā idejiskā un estētiskā izpratne par mākslas būtību un sūtību.

Sazināmies ar tēlnieku Matiasu Jansonu un gleznotāju Ditu Lūsi.

Matiass Jansons stāsta, ka gan kopā ar Ditu Lūsi, gan Rihardu Delveri ir kopā veidojuši izstādes. 

"Kad nāca piedāvājums izstādīt darbus "Zeit", šķita, ka vide ir tāda, kurā kopā saderētu gan manas skulptūras, gan Ditas, gan Riharda gleznas," stāsta Matiass Jansons Kultūras Rondo.

Dita Lūse piekrīt, ka jau iepriekš kopā veidojot izstādi, sapratuši, ka "mūsu darbu vēstījums un izpratne par skaistumu ir līdzīga un papildinām cits citu".

Lūse skaidro, ka viņa izvēlējusies izstādei darbus, orientējoties uz izstādes telpas vidi. Viņa skaidro, ka telpas interjerā ir saglabāts nobružājums un vecie sienu krāsojumi un viņa izvēlējusies darbus, kas šo vidi papildinātu.

"Iekārtošanas gaita bija interesanta, lai spētu salāgot to, kas jau ir, ar mūsu mākslu, lai tas būtu viens kopkoris,"piebilst Jansons.