Ceturtdienas, 27. janvāra, vakarā pulksten 17.00 Žaņa Lipkes memoriāls un Itālijas vēstniecība Latvijā aicina uz Starptautiskās Holokausta dienas pasākumu Ķīpsalā, kurā režisors Dāvis Sīmanis stāstīs par holokausta tēmu spēlfilmās, tulkotāja Dace Meiere sniegs priekšlasījumu par rakstnieku Primo Levi, kā arī būs skatāma dokumentālā filma "Primo Levi slēpes".

Par pasākumu stāsta Žaņa Lipkes memoriāla vadītāja Lolita Tomsone.

Dāvis Sīmanis uzņēmis pirmo spēlfilmu par šo tēmu Latvijā “Tēvs nakts”, kas bija veltīta Žanim Lipkem, tajā atspoguļota ne vien ebreju glābšana, bet arī Rīgas geto un Rumbulas slaktiņa notikumi 1941. gada ziemā.
Dace Meiere tulkojusi Itālijas ebreja, zinātnieka un rakstnieka Primo Levi grāmatu “Atelpa”, kurā viņš aprakstījis pēdējās dienas Aušvicas nometnē pirms tajā ierodas padomju zaldāti un garo mājupceļu kara plosītajā Eiropā.

Vakara noslēgumā būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu “Primo Levi slēpes” (Gli Sci di Primo Levi), kurā viens no stāstiem ir viņa Aostas ielejas kalnu būdā atstātās slēpes, lai no vajātājiem varētu aizbēgt viņa biedrs, pretošanās kustības partizāns Ivs Fransisko.