26. augustā Lubānas Dārziņos pulcēsies cilvēki uz nu jau tradicionālajām Dzejas dienām Broņislavās, kas šogad būs īpašs notikums, jo atklās arī  Broņislavas Martuževas dzejas klēti. Par Broņislavām stāsta fonda „Rakstītāja” valdes priekšsēdētāja Anna Egliena.

„Broņislava Martuževa ir tāds Latvijas tīrradinis, par kuru ir vērts runāt un ko vajag pagodināt un pieminēt. Jau trešo gadu Lubānas novads 26. augustā, Bronislavās, svin Dzejas dienas,” stāsta Anna Egliena.

„Šogad tas jauki sakrīt, ka tiek īstenots projekts „Broņislavas Martuževas dzejas klēts”. Tas radās tāpēc, ka Broņislava negribēja, ka viņas mājās tiktu rīkots muzejs. Uz jautājumu, ko drīkstam darīt teica – pienāks laiks, pati zināsi,” turpina Anna Egliena.

Projektu fonds īsteno kopā ar Lubānas novada pašvaldību.  Broņislavas Martuževas pēdējās dzīvesvietā rekonstruēta “Dārziņu” māju senā klēts. Projektu izstrādājis arhitekts Juris Moris, kura vectēvs pirms kara būvējis „Dārziņu” māju un klēti. Klētī arī tiek veidoti apcirkņi, bet tie ir dzejas apcirkņi.

26.augustā Lubānas novada "Dārziņos" Broņislavas Martuževas dzejas klēts atklāšana aizsāksies pulksten 15 ar pasākumu „Šķiritēs, zūsu pulki”, kas būs Broņislavas dienas ieskandināšana, folkloras kopu un kapellu sadziedāšanās un saspēle, izdziedot B.Martuževas dziesmas. Tad sekos izsole pulksten 16, kuru vadīs Valdis Lūriņš, un pēc pusstundas dzejas klēts iesvētības, ko vadīs priesteri Andrejs Kazakevičs un Rihards Rasnacis, un klēts apcirkņu vērtību daudzinājums.