„Gribas cilvēkiem kaut ko iedot” – tā fotomāksliniece Linda Klētniece par saviem darbiem, ko ikviens var apskatīt Tērbatas ielas kāda nama logos. Mākslas izstādes logos, skatlogos un ielās – tā noteikti nav jauna parādība Latvijas mākslas vidē, taču ik pa laikam sastopama biežāk. Pašizolācija mākslas parādīšanos brīvi pieejamā vidē gan noteikti veicinājusi.

Aizvien vairāk mākslas skatlogos, logos un namu fasādēs. Taču tas nav tikai saistīts ar šā brīža situāciju, jau kādu laiku darbojas Rīgas Mazākā galerija, kur mākslas darbs skatāms skatlogā, arī galerija „Alma” uzskatāma par garāmgājējiem piemērotu, jo bieži vien darbus var aplūkot, neieejot iekšā mazajā telpā. Taču šajā laikā rodas aizvien jauni mākslas notikumi garāmgājējiem ērti redzamā vietā, un viens no tādiem pavisam nesen tika atklāts Tērbatas ielā.

Ar fotomākslinieci Lindu Klētnieci tiekamies pie nama Tērbatas ielā 48, te neliela koka nama logos skatāma viņas fotogrāfiju izstāde „Sekotāji”. Liela izmēra fotogrāfijās fiksēti mūsu laikabiedri tagadējā digitālajā pasaulē, tomēr apgaismojums un noskaņa atgādina svētbilžu personāžus.

„Sekotāji” Tērbatas ielā aplūkojami līdz 29.maijam.

Savukārt Aristīda Briāna ielā atrodas Rīgas Mazākā galerija, kas darbojas kopš pērnā gada sākuma un mīt Stricka villas skatlogā, kas paveras uz ielas pusi. Ideja radusies von Stricka villas vadītājam Mārtiņam Mielavam un māksliniekiem Kristai un Reinim Dzudzilo, abu darbs „Lūdzu neapstājies” bija pirmais šajā galerijā, tam sekoja Kristians Brekte, un Anna un Ivars Heinrihsoni.

No 1.maija te skatāma grafiķa Pauļa Liepas personālizstāde „Kā sapnī”. Rīgas Mazākās galerijas programmas kuratore Auguste Petri stāsta par galerijas izveidi, bet mākslinieks Paulis Liepa atklāj, kā viņš uztvēris piedāvājumu izstādi sarīkot vienā skatlogā un kā iespējams tik koncentrēti atklāt ieceri.

Šonedēļ notiks arī Mākslas Teleizsole jeb „Rīgas Mazākā izsole nr.2”. Paredzētas vairākas izsoles, bet šonedēļ tiks piedāvāti Andra Brežes, Jāņa Deinata, Envijas, Ata Jākobsona, Sarmītes Māliņas un citu mākslinieku darbi.

Tie bija tikai daži pieturas punkti mākslas baudīšanai, aicinu pievērst uzmanību arī galerijai LOOK Ģertrūdes ielā, tās skatlogā piecas nedēļas tiek īstenots projekts „111”, rādot mākslinieku darbus, kas tapuši pašizolācijas laikā. Miķeļa Mūrnieka metāla kompozīcijas šonedēļ nomaina gleznotāja Madara Kvēpa.