Mākslīgā intelekta radītie mākslas darbi un jauno iespēju izmantošana dizainā. Kam pieder darbi, kurus radījis mākslīgais intelekts?

Domājot par raidījuma tematu, var atcerēties kādu Dena Brauna romānu, kur Bilbao modernās mākslas centrā katram viesim tika iedotas austiņas. Tas nebija audio gids, bet mākslīgā intelekta ģenerēts gids, kurš reaģēja uz katra cilvēka smadzenēm, ko viņš varētu jautāt vai saprast. Tālāk bija detektīvs ar jautājumu, kurš bija slepkava?

Cik tālu mēs esam gājuši mākslīgā intelekta un mākslas attiecībās un arī jautājumā, kurš īsti ir autors, ja darbs ir ģenerēts ar mākslīgā intelekta palīdzību. Visticamāk šajā jomā ir vēl daudz neatbildētu jautājumu, bet Kultūras rondo ir četri profesionāļi, kuri var to analizēt. Raidījuma viesi: juriste intelektuālā īpašuma tiesību jautājumos Ingrīda Kariņa-Bērziņa, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Profesionālās doktora studiju programmas direktors Andris Teikmanis, fotogrāfs, grafikas dizainers, mājaslapu veidotājs un aplikāciju izstrādātājs Sandijs Ruļuks un jauno mediju mākslinieks Jurģis Peters.