Noslēdzot raidījumu sēriju par Rihardu Zariņu, izceļam viņa prasmes heraldikas veidošanā un  īpaši pievēršot uzmanību Latvijas valsts lielajam ģerbonim, kā arī skaidrojam, cik aktīvi grafikas meistars piedalījies  Latvijas pilsētu ģerboņu izveidē. Šajā tematā palīdz iedziļināties heraldikas speciālists Imants Lancmanis. Savukārt Zariņa pētniece Kristīne Ducmane uzbur ainas no dzimtas fotoalbuma un stāsta par Riharda Zariņa pēctečiem.

Rihardam Zariņam uzticēja valstiski nozīmīgus pasūtījumus, viņš bija viens no Latvijas Republikas ģerboņa veidotājiem un  aktīvi piedalījies Latvijas pilsētu ģerboņu izveidē, bija 1923.gadā dibinātās Heraldiskās komitejas loceklis. Heraldikas speciālists un mākslas vēsturnieks Imants Lancmanis vispirms uzsver Riharda Zariņa fenomenālo tehnisko perfekciju.

Kopā ar grafiķi Vili Krūmiņu Zariņš 1921.gadā izstrādāja Latvijas valsts ģerboņa heraldisko risinājumu, kurā līdzās lauvas un grifa figūrām iekļāva arī nacionālus motīvus.

Laiks, kad notika Zariņa talanta uzplaukums Pēterburgā, viņa stila izslīpēšanās, tas ir arī heraldikas uzplaukuma laiks, sevišķi Vācijā, un kā norāda Imants Lancmanis, Zariņš to visu ir iesūcis sevī un vienlaikus pārveidojis. Pētām tuvāk Latvijas valsts ģerbonī attēloto.

Bet Zariņa loma un vārds Latvijas pilsētu ģerboņu izveidē parādās it kā netieši.

Imants Lancmanis izstāsta  interesantu epizodi, kurā pats iepazinis Zariņa perfekto līniju. 1967.gadā Bauskas rajons gribējis izveidot pilsētas ģerboni, seko stāsts, kā mēģinājuši iesmērēt Bauskas lauvu ar rudzu kūli un piecstaru zvaigzni ķepās, kā Imants Lancmanis mēģinājis zīmēt savu lauvu, taču pašam nav un nav paticis rezultāts, tad devies uz Valsts arhīvu.

Fināls bijis tāds, ka jaunradītais ģerboņa variants ar lauvu netika atbalstīts, tomēr Imants Lancmanis līdz šai dienai atceras Riharda Zariņa pārliecinošo līniju.

Noslēdzot ciklu, vēl pētnieces Kristīnes Ducmanes stāstījums par Zariņu dzimtu, viņa iepazinusies ar Zariņa mazdēlu Aivaru Celmiņu un mazmazdēlu Andri Briezi.

Cikla piecos raidījumos esam kaut nedaudz esam pietuvojušies  grafikas meistara Riharda Zariņa personībai un atklājuši viņa darbības plašumu un daudzpusību, taču nebūt ne visu. Atliek gaidīt izstādi  „Rihards Zariņš. Ko Latvijas meži šalc”, to paredzēts atvērt 3.jūlijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.