„Jūras vējš” – tā sauc jaunāko Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra  jauniestudējumu. Ingas Ābeles lugu iestudēšanai piedāvājusi režisore Māra Ķimele, un to tulkojis Roalds Dobrovenskis.

Māra Ķimele ar nosaukumu „Sala” šo darbu  jau iestudējusi 2009.gadā Jaunajā Rīgas teātrī. Izrādei mainīts nosaukums, jo jūrai šai darbā arī simboliska nozīme. Reizi sezonā iestudēt latviešu dramaturģiju ir gan pienākums, gan tradīcija apliecina teātra vadītāja Dana Bjorka. Iestudējuma komandā daudz latviešu – gan scenogrāfs Reinis Suhanovs, gan kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, izrādē spēlē arī vairāki latviešu aktieri.

Ingas Ābeles lugā  ir stāts par piejūras ļaudīm, par viņu dzīvēm, kaislībām un ilgām. Turklāt Māra Ķimele pārliecināta, ka šī Ingas Ābeles luga atbilst Rīgas Krievu teātra publikai, kurā ir gan krievu, gan latviešu skatītāji, arī uz skatuves gan latviešu, gan Rīgas Krievu teātra aktieri.

Mārai Ķimelei šis ir otrais iestudējums Rīgas krievu teātri, lai arī iepriekšējais teātra vadītājs Eduards Cehovals vairākkārt aicinājis, režisore šajā teātrī pirms vairāk nekā 20 gadiem iestudēja Ņinas Berberovas darbu „Maza meitenīte”.

Izrādē „Jūras vējš” skan grupas „Instrumenti” mūzika, tā savij izrādes daļas. Šajā sezonā izrādi „Jūras vējš” Rīgas Krievu teātrī  iespēja redzēt  10. un 27.aprīlī , arī 19.maijā.