Ar bagātīgu mākslas ražu sākusies jaunā rudens un tradicionāli arī Marka Rotko dzimšanas dienas izstāžu sezona Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Šoreiz 116. mākslinieka dzimšanas diena ir oda glezniecībai ar sešiem izstāžu projektiem, tostarp bagātīgu tieši Latvijas mākslinieku pienesumu.

Līdztekus ar jauno izstāžu sezonu šajā centrā Daugavpilī startējis arī Markam Rotko veltītais nu jau 15. Starptautiskais glezniecības simpozijs, kas pulcējis 10 māksliniekus no astoņām pasaules valstīm.

Rudens ziedu un lapu krāsainība daudzo apmeklētāju rokās, un tā īpašā sajūta, kas, šķiet valda tikai Marka Rotko dzimšanas dienas priekšnojautās, Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī liek nojaust, ka durvis atkal ver tradicionālā māksliniekam veltītā rudens izstāžu sezona, un Daugavpilī tas ir gaidīts pasākums.

Tik pat krāsaini kā paša mākslinieka Marka Rotko daiļrade ir jaunās rudens izstāžu sezonas darbi, kas tiek aplūkojami Rotko mākslas centrā, ieskicē centra direktora vietnieks un izstāžu kurators Māris Čačka.

"Tā tiešām ir krāsaina izstāžu sezona, un tā šoreiz ir veltīta glezniecībai. No sešiem pieci izstāžu projekti tieši iezīmējas visdažādākajās krāsu paletēs, kā katrs gleznotājs, vai tas ir mūsu izcilais Latgales glezniecības vecmeistars Osvalds Zvejsalnieks vai mūsu izcilā ekspresionisma meistare un abstraktā ekspresionisma pamatlicēja savā ziņā Latvijā- Anita Meldere, vai arī Vācijas spilgtais krāsu kolorīts, kas ienāk mākslinieces Erdmutes Blahas personālizstādē. Šī patiešām ir spilgta glezniecības parāde," stāsta Māris Čačka.

Lai arī kopumā šis gads Marka Rotko mākslas centrā bijis daudzveidīgs, krāsām un izteiksmes veidiem bagāts, šī rudens krāsu palete neatstāj vienaldzīgu nevienu.