Par mūzikas izvēli festivālā “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” un meklējumiem, kā "norīt" kara realitāti, Kultūras rondo saruna ar komponistu Pēteri Vasku. 

Satikšanās - tāds ir šī gada festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” moto, kas vēsta par laikam pretī stāvošo mūzikas enerģiju un spēku. Laika robežas tiek paplašinātas, pat nojauktas, un tam nav varas pār cilvēka eksistences robežām. Laiks nav liedzis satikties arī Pēterim Vaskam, Ludvigam van Bēthovenam un viņu mūzikai, ko šķir gadsimti.

Festivālu atklās Vaska Sestais stīgu kvartets, kura pēdējā daļā “Satikšanās’’ citēts Bēthovena pēdējā, 15. kvarteta skaistais korālis. Kā ierasts, dzirdēsim arī laikmetīgo mūziku un jaundarbus, kā turpināmības simbolu - Tīrs, Maskats, Selickis. Bet festivāla izskaņā - Pētera Vaska “Tālā gaisma” un Bēthovena Ceturtā simfonija. Noslēgts aplis, kurā satiksies šī gadsimta muzikālās pasaules meistari un klasika.

Festivāla atklāšanas koncerts gaidāms komponista Pētera Vaska dzimšanas dienā, 16. aprīlī, un tā īpašie viesi būs viens no pasaulē pieprasītākajiem stīgu kvartetiem - "Modigliani Quartet" no Francijas, un programmā - Vaska Sestais un Franča Šūberta Piecpadsmitais stīgu kvartets.

16. aprīlī Pētera Vaska mūzika skanēs ne tikai Cēsīs, bet arī viņa dzimtajā pilsētā Aizputē, kur pianists Vestards Šimkus atskaņos klavierciklu "Gadalaiki".