"Nu jau 10 mēnešus dzīvojot krīzes apstākļos, "Dailes nams vēl turas. Pagājušā gada rudenī šķita, ka uzņēmuma resursi ir izsmelti," sarunā ar Kultūras Rondo atzīst mūzikas nama "Daile" vadītāja Anda Zadovska.

Viņa neslēpj, ka aizvadītais gads bijis pārbaudījumu pilns.

"Esmu pateicīga arī skarbajām mācībām, ko pagājušais gads atnesa," bilst Anda Zadovska. "Šobrīd radām, tā teikt, izaugsmes avotu, lai brīdi, kad atļaus strādāt, varam skatītājiem parādīt jau sagatavotās programmas."

Zadovska min trīs programmas: Andra Keiša un Raimonda Paula kopīgi veidoto ar Ojāra Vācieša dzeju, Ulda Stabulnieka mūzikas programmu un Kaspara Znotiņa un Kaspara Zemīša kopīgo programmu.

"Šis gads no finanšu plūsmas viedokļa izskatās daudz draudīgāks nekā pagājušais, jo pagājušās vasaras izdevumiem un daļēji jaunu produktu ražošanai naudu jau bijām nopelnījuši 2019. gada nogale," atzīst Anda Zadovska. "Tas nebija tik liels pārsteigums.

Šogad pašfinansējuma, kas veidojas no iepriekšējā gada nogales ieņēmumiem, mums nav, jo strādāt nevarējām. Līdz ar to šī gada ikmēneša izdevumiem un jauniem projektiem mums resursu nav. Tādēļ bez papildus naudas šo gadu, atšķirībā no pagājušā, kad izglāba 2019. gada ieņēmumi, izdzīvot vairs nevarēsim."

"Es kaut kā ticu, ka krīze iet uz otru pusi un ar pirmajiem saules stariem mēs drīz atgriezīsimies ar vēl lielāku jaudu. Un es ceru, ka "Dailes nama" uzticamā publika pa šo laiku nebūs mūs aizmirsusi," bilst Anda Zadovska.

Vērtējot valsts sniegto atbalstu, Zadovska uzskata, ka nav tā, ka negribētu sniegt atbalstu kultūras darbiniekiem, bet reālā dzīve reizēm ir cita.

"Varbūt valsts finansētās iestādēs strādājošie līdz galam nevarēs pēc būtības izprast privātos kultūras uzņēmējus, jo mums algas ir pašiem jānopelna," uzskata Anda Zadovska.

 

Viņa norāda, ka "Dailes nams" ir savā ziņā unikāls, jo vienlaicīgi ir gan pasākumu producenti, gan uztur norises vietas telpas.