Latvijas Nacionālais teātris veido virtuālu raidījumu sēriju “7 kraukļi un Saulcerīte”. Pirmais raidījums Nacionālā teātra un Elektrum sociālo tīklu kontos būs redzams 21. aprīlī pulksten 20.

"Mēs, septiņi draugi, bijām noilgojušies viens pēc otra un vienā dienā mēs sazvanījāmies un domājām, ka kaut ko tomēr vajadzētu darīt. Vairākas dienas spriedām, kas tas varētu būt, ko cilvēki ražo un skatās šajā e-vide. Nonācām pie tā, ka sāksim ar izklaidējošu projektu, pēc tam pāriesim arī uz nopietnākām lietām," ar ieceri Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" iepazīstina aktieris Arturs Krūzkops.

Raidījuma pamatā ir septiņu "kraukļu" – septiņu Nacionālā teātra aktieru – septiņi jautājumi raidījuma viesim, sauktam par Saulcerīti, – smeļoties iedvesmu no Raiņa “Zelta zirga”. Raidījumu veido un tajā piedalās Igors Šelegovskis, Jānis Vimba, Kārlis Reijers, Kaspars Zvīgulis, Raimonds Celms, Romāns Bargais un Arturs Krūzkops. Video apstrāde – Linda Ģībiete.

"Nonācām pie šāda formāta: septiņi kraukļi, tāpēc, ka tiešām esam septiņi. Saulcerīte ir mūsu gaismas stars, pavasaris, ko katrā raidījumā satiksim," turpina Krūzkops. "Esam noilgojušies ne tikai viens pēc otra, bet labprāt uzzinātu, kā klājas cilvēkam, kuru katrā raidījumā satiksim. Uzzinātu, ko viņš dara, kā viņam iet, uzdotu pieklājīgākus un nepieklājīgākus jautājumus par dzīvi. Tā tas formāts radās."

Pirmais raidījums, kas būs redzams 21.aprīlī, jau ierakstīts. Tā bijusi tiešraide ar skatītāju piedalīšanos. Savukārt turpmāk skatītāji varēs arī sūtīt jautājumus nākamo raidījumu viesiem.

"Primāri mūs interesē cilvēciskais šajā laikā. Gribas šo laiku piepildīt ar cilvēciskumu, ar smiekliem, ar patīkamām domām, nedaudz ar mākslu," atzīst aktieris Kaspars Zvīgulis.

Pirmā raidījuma Saulcerīte, ar kuru sarunājās septiņi kraukļi, ir bijušais Nacionālā teātra vadītājs Ojārs Rubenis. Jautājumi, uz kuriem viņam nācies ir atbildēt, ir gan privāti, gan izklaidējoši, reizēm ir jāpadomā.