Ir tapusi dokumentāla izrāde dzejā par 21.gadsimta jauniešiem - „Netikumīgie”. Ar trīs jaunu dzejnieku Marijas Luīzes Meļķes, Raimonda Ķirķa un Kirila Ēča tekstu atklātas astotklasnieku domas, pieredze, jūtas un sapņi. Par izrādes impulsu režisorei Kristai Burānei kalpojuši tikumīgas grozījumi Izglītības likumā, uz ko norāda arī izrādes nosaukums. Iestudējuma veidotāji vākuši materiālu konkrētā skolā, un Kultūras Rondo skatījās izrādi ar 8. klases skolēniem, kuri uzskatāmi par tās līdzveidotājiem.

Režisore Krista Burāne pirms izrādes uzrunā šoreiz īpašus skatītājus, jo tie ir skolēni, kuru domas, attiecības, ikdienas gaitas dokumentējuši trīs jaunie dzejnieki - Marija Luīze Meļķe, Raimonds Ķirķis un Kirils Ēcis. Izrādē piedalās divi no dzejniekiem un viens aktieris Reinis Boters.

Iestudējuma radošajā komandā arī dramaturģe Laila Burāne, scenogrāfs Krišjānis Elviks, gaismu mākslinieks Lauris Johansons, komponists Edgars Raginskis. Savukārt kormūziku ierakstīja un video filmējās Cēsu Kultūras centra jauktais koris „Wenden”.

Krista Burāne uzsver, ka šī ir dokumentāla izrāde, un vēlējusies paskatīties nevis uz kādu Rīgas elitāru skolu vai uz skolu, kurā iet ļoti grūti, bet uz labu, normālu skolu.

"Tā kā dzīvoju Cēsīs, tā bija loģiska izvēle palūkoties uz kādu skolu, kas ir Cēsīs un kas bija ļoti tuvu arī manām mājām. Un tad kaut kā nejauši izrādījās pēc tam, kad biju izdomājusi, ka tā būs šī Cēsu skola. Un es uzrunāju pēc tam Luīzi kā vienu no izrādes teksta autoriem, izrādījās ka viņa pati šajā skolā ir mācījusies. Tad man likās, ka viss sakrīt un ir pareizā izvēle," stāsta Krista Burāne.

Režisore atzīst, ka tikšanās ar jauniešiem, kuri bija līdzbiedri, draugi, vērojamie cilvēki, bijis nozīmīgs notikums.

Izrādes „Netikumīgie” pirmizrāde 15. decembrī "Dirty Deal Teatro", nākamās izrādes 10.,11., un 12.janvārī.