Spoku sezona teātros un „Spēlmaņu nakts” nolikuma maiņa. Un, protams, cerība, ka teātros varēs ielaist skatītājus. Par to saruna ar Latvijas teātra darbinieku savienības (LTDS) priekšsēdētāju Ojāru Rubeni un “Spēlmaņu nakts” žūrijas priekšsēdētāju teātra kritiķi Zani Radzobi.

Ojārs Rubenis atklāj, ka LTDS ir izcīnījusi atļauju vairākiem teātra kritiķiem, ne tikai "Spēlmaņu nakts" žūrijas dalībniekiem apmeklēt izrādes, kuras ir tapušas un top teātros. Lai varētu uzrakstīt un cilvēki jau varētu tās iepazīt un, cerams, vasarā arī beidzot redzēt klātienē.

Lai arī šo sezonu nevar saukt par normālu teātra sezonu, kritiķi izrādes skatās un "Spēlmaņu nakts" ceremonija tādā vai citādā veidā 23. novembrī būs.

Zane Radzobe atklāj, ka izrāžu vērtēšanas sistēma būs sarežģīta, jo šo sezonu nevar uzskatīt par normālu. Arī žūrija skatās citādi. Tas nebūs sezonas labāko sasniegumu izvērtējums.

"Bet teātri strādā šajā spoku sezonā un uztur profesionālo līmeni, tāpēc arī profesionāli cilvēki var novērtēt iestudēto, bet tas ir citādi, nekā dzīvā, pilnvērtīgā izrādē," atzīst Zane Radzobe.

Katrs teātris izvirza četras labākās izrādes, žūrija tās skatās un pieškirs specbalvas. Savā ziņā tā būs arī spēlē un, cerams, ka līdz balvu pasniegšanai arī skatītāji būs vismaz daļu iestudēto izrāžu redzējuši.

"LTDS ir deliģējusi 15 "Spēlmaņu nakts" balvas žūrijai, un žūrija varēs tās pēc savas saprašanas, sirdsapzinas, mīlestības likt lietā," atkāj Ojārs Rubenis.