Kultūras Rondo tiekamies ar grāmatas „Pēdējie romantiķi” autori Silviju Geikinu, Dailes teātra 3. studijas aktrisi Lidiju Pupuri un teātra vēsturnieku Jāni Siliņu.

Par leģendāru Dailes teātra 3. studiju varētu saukt tāpēc, ka tā bija pēdējā, kas mācījās teātra dibinātāja un ilggadīgā mākslinieciskā vadītāja Eduarda Smiļģa vadībā.

„Lai gan viņš mums nevienu priekšmetu nepasniedza, viņš tomēr ļoti sekoja studijas darbam. Vienmēr bija mūsu eksāmenos, izteica savus komentārus, mēs no viņa ļoti baidījāmies un gaidījām tieši viņa atzīmes. Tas ir pats īpašākais," stāsta grāmatas autore Silvija Geikina, kura arī ir šīs studijas absolvente.

"Tieši pirms sešdesmit gadiem [1959] mēs sapulcējāmies Dailes teātrī, lai uzsāktu mācības pie mūsu izcilajiem pedagogiem. Tagad esam sapulcējušies grāmatā, lai atcerētos un pieminētu," raksta Silvija Geikina.

Dailes teātra 3. aktieru studija, kas no 1959. līdz 1962. gadam darbojās vecajā Dailes teātra ēkā Lāčplēša ielā 25, vēlākajos gados nereti tika dēvēta par leģendāru. Kad studija 1972. gadā atzīmēja savu pirmo desmitgadi, ievērojamā teātra zinātniece Lilija Dzene tās bijušos audzēkņus nosauca par pēdējiem romantiķiem skatuves mākslā.

Pamudinājumu rakstīt grāmatu Geikina guvusi no pašiem kursabiedriem kādā kopīgā tikšanās reizē. Autore vērtē, ka grāmata ir kolektīvs darbs un lielu paldies par tās tapšanu viņa saka Jānim Siliņam. Geikina visiem uzdevusi gandrīz vienus un tos pašus jautājumus, līdz ar to atbildes palīdzējušas atklāt cilvēka personību, viņa ceļu mākslā, cīņu ar sevi un apstākļiem. Tas šķitis būtiski.

Silvijas Geikinas grāmatu "Pēdējie romantiķi" izdevis apgāds "Mansards".