Prāgas kvadriennāle ir scenogrāfu olimpiskās spēles, atzīst teātra telpas profesionāļi.  Vakar, 7.jūnijā, Čehijas galvaspilsētā atklāta 15. Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennāle, kas ilgs līdz 18.jūnijam. Latvija Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē piedalās ar divām izstādēm: „Ceļā”, ko radīs skatuves mākslinieču kolektīvs „Grāfienes”, kuratore Gundega Laiviņa, un scenogrāfijas studentu ekspozīcija „Jaunā pasaule”, to veido Latvijas mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļas studenti kopā ar pasniedzējiem. Ekspozīcija ir veltījums profesoram Andrim Freibergam.

Prāgas kvadriennāles atklāšanas dienā iespēja ielūkoties scenogrāfijas studentu un profesionāļu ekspozīciju sagatavošanās procesā, uzzināt koncepcijas un risinājumus. Liela daļa scenogrāfijas studentu un pasniedzēju jau devušies uz Prāgu, savukārt skatuves mākslinieču kolektīvs „Grāfienes” vēl pošas ceļā. Saruna notiek Mākslas akadēmijas pagalmā, Kronvalda bulvārī. Ar Prāgas kvadriennāles pieredzi, piedaloties tajā gan kā students, gan pasniedzējs, dalās Reinis Suhanovs.

Šogad Latvijas  scenogrāfijas studentu ekspozīciju „Jaunā pasaule” veido scenogrāfijas nodaļas studenti kopā ar saviem pasniedzējiem un šīs ekspozīcijas kuratoriem – Moniku Pormali, Viktoru Jansonu, Reini Suhanovu un Mārtiņu Kalseri.

Valstu un reģionu sadaļā Latviju Prāgā pārstāvēs skatuves mākslinieču kolektīvs „Grāfienes” (Dace Ignatova, Justīne Jasjukēviča, Ildze Jurkovska Marianna Lapiņa) un kuratore Gundega Laiviņa ar darbu „Ceļā”. Viņas scenogrāfiju redz kā nerimstošu procesu. Lai mums būtu saprotamāk, Justīne stāsta, savukārt Marianna zīmē, ko Prāgā ekspozīcijā redzēs apmeklētāji.

Latvijas dalību Prāgas kvadriennālē nodrošina Latvijas Jaunā teātra institūts un Latvijas Mākslas akadēmija, kopā ar atbalstītājiem. Prāgas kvadriennāles šīgada tēma ir „Rets, neparasts, jēls” jeb „RARE”, kas aicina foruma dalībniekus radīt jaunu realitāti, iesaistot kopienas, vidi, situāciju, vietu un tās garu.

Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāle ilgs no 8. līdz 18.jūnijam, un tā būs skatāma pilsētas publiskajā vidē – tirgū, mākslas galerijās un mākslas akadēmijā.