Kāpēc mūsu laika dzejnieki lasa simtgadnieka Linarda Tauna dzeju; kādas līdzības  varam saskatīt starp literātu grupas "Elles ķēķis" Ņujorkā darbību un pašreizējiem ukraiņu literātu centieniem Eiropā. Kultūras rondo studijā Tauna simpozija rīkotāji – dzejnieki Kārlis Vērdiņš un Artis Ostups.

"Tauns, par spīti tam, ka kādu laiku ir aizsaulē, joprojām šķiet ļoti mūsdienīgs un laikmetīgs dzejnieks, pateicoties savai modernajai rakstībai. Viņa dzejoļi joprojām šķiet krāšņi un vieni no krāšņākajiem, dinamiskākajiem dzejoļiem latviešu modernajā dzejā. Tos ir liela bauda lasīt," atzīst Artis Ostups.

Kārlis Vērdiņš vērtē, ka Tauna dzeja ir "mūsu dzejas klasika, tie ir mūsu dzejas šedevri, tas ir varbūt labākais, ko latviešu modernisms ir radījis". Tā nav tikai šaura nišas literatūra viņa paaudzei vai tiem, kam patīk trimdas dzeja.

"Tie vienkārši ir dzejoļi, kas skan paši par sevi, tiem nevajag aizstāvību vai komentārus. Tie ir notikums tādi, kādi viņi ir," uzskata Kārlis Vērdiņš.

 "Tauna diena sāksies ar nelielu konferenci, kā esam to nosaukuši šoreiz par simpoziju, kurā malkosim vīnu un klausīsimies referātus, kas veltīti Tauna dzejai un arī Tauna dzīvei un plašākam viņa draugu lokam," iepazīstina Artis Ostups. "Referātiem sekos diskusijas, saruna par tauna mantojumu. Vēlāk vakarā būs koncerts par godu Tauna mantojumam."

Simpozijs un diskusija "Taunam 100" notiks literatūras un filozofijas žurnāla "Punctum" festivāla ietvaros 3. jūnijā pulksten 17. Latvijas Mākslas akadēmijas darzā. Linardam Taunam veltītajā priekšlasījumu simpozijā piedalīsies literatūras pētnieki Anna Auziņa, Viesturs Vecgrāvis, Anna Žabicka, Krista Anna Belševica un citi. Festivāla noslēgumā Linarda Tauna simtgadei veltītais dzejkoncerts "Mūžīgais mākonis" Zirgu ielas koncertzālē.