Par Latvijas Radio studijā ieskaņoto jauno programmu - Roberta Šūmaņa "Kreisleriānu" un Andra Dzenīša "Astoņstūri" - un gaidāmo rezidences noslēguma koncertu „Nakts domas” Kultūras Rondo pārrunājam ar Latvijas Radio rezidences mākslinieku, pianistu Reini Zariņu.

“Īpašs gandarījums, ka īpaši Radio rezidentūrā esmu spējis šajos projektos iekļaut skaņdarbus, kuriem īsti nebija vietas programmās, jo tie bija dažādiem sastāviem. (..) Brīvība, ka varu. Par to esmu ļoti pateicīgs. Programma ir interesantāka un man arī jauna,” stāsta Reinis Zariņš.

Pianista Reiņa Zariņa rezidences laika noslēguma koncertā "Nakts domas", kas 29. oktobrī plkst. 18.00 skanēs Latvijas Radio I studijā un LR3 "Klasikas" videotiešraidē, ietverti Olivjē Mesiāna, Bendžamina Britena un Tomasa Adesa skaņdarbi, bet īpašu akcentu piešķirs Džordža Krama leģendārais opuss "Vaļa balss".

"Process apgūt kaut ko jaunu ir visaizraujošākais," uzskata Reinis Zariņš, kurš šajā gadā ir jau apguvis astoņas jaunas programmas, Bet tajā pašā laikā pēc īsas pauzes gribas atkal pievērsties kam jaunam.