Rēzeknē, Latgales vēstniecībā „Gors”, ir sācies ērģeļu mūzikas cienītāju gaidīts festivāls „ORGANismi”: 6. oktobrī, baudot koncertu ar jaunās ērģelnieku paaudzes daiļradi, kurā uzstājās Vācijā dzīvojošā ērģelniece Mona Rozdestvenskīte un Nacionālās Mākslas vidusskolas audzēknis Oskars Kalniņš. Bet šodien vakarā izskanēs koncertizrāde “Ķepas, ūsas un Minkāns”. Koncertizrāde ir neatņemama festivāla sastāvdaļa, kurā katru gadu iesaistās arī bērni.

Koncertizrādes „Ķepas, ūsas un Minkāns” stāsts ir par divu būtņu – cilvēka un kaķa draudzību, to izstāstīs Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris, Rēzeknes kamerorķestris, ērģelniece Iveta Apkalna, aktieri un leļļu animatori Rūdolfs Apse un Elīna Bojarkina. Un, jāteic, tā ir festivāla tradīcija katru reizi veidot jaundarbu, kurā tiek iesaistīti bērni, turpina Latgales vēstniecības "Gors" mākslinieciskā vadītāja, komponiste Ilona Rupaine.

Ilonas Rupaines mūzikā un rakstnieces Margitas Gūtmanes stāstos, kaķis Minkāns, līdzīgi cilvēkbērnam, sapņos, raudās, dosies lasīt mellenes, ķers rudens lapas, apmaldīsies miglā un piedzīvos daudz citu brīnišķīgu notikumu – tā vēsta koncertizrādes aprakstā.

Rakstot mūziku, arī komponistes kaķis ir bijis līdzās. „Mana kaķene sēdēja man uz pleca un asistēja, un vandījās pa partitūru, un ar ķepām mēģināja labot manu tekstu. Bija klātesoša? Jā, un viņa ir arī afišā,” atkāj komponiste.

Koncertizrādes diriģents ir Jānis Stafeckis, kurš uzteic Ilonas Rupaines muzikālo veikumu. Viņš cer, ka koncertizrāde „Ķepas, ūsas un Minkāns” izskanēs ne vien šovakar vien.