3. un 4. jūlijā plkst. 17.05 Latvijas Radio 1 klausītājiem piedāvā Radioteātra pirmatskaņojumu – rakstnieka Jura Zvirgzdiņa stāstu krājuma "Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts" iestudējumu, ko režisējusi Laura Groza.

Lomās darbojas Dainis Grūbe, Maija Doveika, Kaspars Dumburs un Juris Bartkevičs. Skaņu režisore ir Kristīne Zolotorenko, redaktore Dzintra Matuzāle un producente Māra Eglīte.

Stāsta galvenais varonis Daumants ir pavisam parasts, bet vienlaikus arī īpašs zēns, kura vecāki gājuši bojā autokatastrofā. Četrus gadus kā futbolbumba viņš mētāts no vieniem radiem pie otriem. Zēns nokļūst specializētā skolā, bet pēc tam parastā skolā, kur pēc dažādiem sarežģījumiem atrod ne tikai klasesbiedru izpratni, bet arī jausmu par pirmo mīlestību. Apsmietajam Daumantam izdodas kļūt par skolas varoni – futbola spēlē pret katoļu skolas komandu viņš pat ir abu goda vārtu autors.

"Stāstu krājumu "Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts" esmu nodēvējusi par pieredzi jauniem cilvēkiem. Pirmā skolas diena jaunā skolā, pirmās sadursmes ar autoritatīviem skolas grupējumiem, pirmās jūtas pret skaistāko meiteni klasē, pirmās patiesās atklāsmes par īstu draudzību, pirmie iniciācijas rituāli pieaugušo dzīvē, un vēl un vēl. Kad kopā ar aktieriem iedzīvinājām šos stāstus, visi sākām divreiz platāk smaidīt un trīsreiz mazāk būt nopietni. Izrādās, pieaugušie ne tikai lieliski atceras šīs un līdzīgas pieredzes no savas dzīves, bet atminas tās ar prieku un vēlas tajās uzkavēties. Iespējams tāpēc, ka šī brīža dzīve, nezināmu iemeslu dēļ, ir kļuvusi nedaudz stīvāka un tāpēc garlaicīgāka.

Radioiestudējums spēs iepriecināt visus tos, kuri domā svaigi. Stāsti ir ļoti, ļoti mīļi un sasilda ne sliktāk par šīs vasaras tveici, – tikai emocionāli.

Lai priecīga klausīšanās visiem, kas vēlas pievienoties!" saka Laura Groza, kurai šī ir debija Radioteātrī, tāpat kā aktieriem Dainim Grūbem un Kasparam Dumburam.