Rīgas Starptautiskā kino festivāla (“Riga IFF”) laikā, 18. oktobrī, kinoteātrī “Splendid Palace” pasaules pirmizrādi piedzīvos jaunā kino režisora Emīla Alpa debijas filma “Koris. Diriģents. Kamēr…”. Filma ir nominēta nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākā debijas filma”.

Kultūras Rondo par filmu stāsta tās režisors Emīls Alps un jauniešu kora „Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs Aivis Greters.

"Tas bija notikums nu jau gandrīz pirms gada - Tolosas koru konkurss. Un tas iemesls, kādēļ es sāku domāt par šo filmu, kādēļ sāku pārdomāt par to, ka varbūt būtu vērts šo iemūžināt, ir tas, ka neilgu laiku atpakaļ es jau biju izmēģinājis roku dokumentālā kino lauciņā ar īsfilmu "Es celšos". Tas bija dziesmu svētku laikā par kora uzvaru dziesmu svētku kora karos.

Es patiesībā biju domājis uztaisīt kaut ko ļoti līdzīgu arī šoreiz. Un man šķiet, arī koris apmēram nojauta, ka tas varētu būt uz to pusi, un tad kaut kā sanāca, ka vienkārši materiāls auga. Stress un visas emocijas, un notikumi, un viss, kas rosījās ap kori, palika tikai vairāk un vairāk, līdz kaut kādā brīdī saproti, ka tas, ko taisi ir vairāk nekā tā 10 minūšu iecerētā īsfilma,” stāsta Emīls Alps, kurš arī pats ir kora "Kamēr..." dziedātājs.