"Vēl krīze nav iestājusies operā," telefona sarunā raidījumā Kultūras Rondo atzīst Latvijas operas un baleta vadītājs Egils Siliņš. "Mēs esam optimisti un ceram, ka  varēsim turpināt strādāt drīz."

Šobrīd gan ir skaidrs, ka jāpārceļ  baleta "Gulbju ezers" jaunā iestudējuma pirmizrāde, kas bija paredzēta 3.aprīlī. Tāpat domāts ir arī pārcelt Mocarta operas "Dons Žuans" pirmizrāde, kas bija paredzēta maijā.

"Centīsimies to sezonu tomēr savādāk plānot. Iespējams, ka viņa būs garāka, būs arī pēc Jāņiem. Tomēr mums jāredz, kad ir krīzes beigu datums, jo nevar plānot kaut ko, nezinot, kad atsāksies darbība," vērtē Siliņš.

Siliņš arī norāda, ka kultūras nozarei kopumā šis ir grūts laiks un patreiz darbs norit pagaidu situācijā.

"Ja tas beigtos 14.aprīlī, tad būtu ļoti laimīgi. Kā tās būs , redzēsim šonedēļ, ko lems valdība, cik pagarināsies krīzes periods," analizē Siliņš.

Viņš arī atklāj, LNOB lielās līnijās ir bijušas saplānotās nākamās trīs sezonas, bet visticamāk kādas korekcijas būs. Siliņš izsaka cerību, ka nevajadzēs atteikties ne no iecerētajiem pašu iestudējumiem, ne arī kopdarbiem ar citiem opernamiem

3. aprīlī, dienā, kad Latvijas Nacionālajā operā un baletā bija paredzēta Pētera Čaikovska baleta “Gulbju ezers” pirmizrāde,  LMT Straumē no pulksten 19 būs skatāms šī baleta iepriekšējā iestudējuma ieraksts, kas tapis 2018. gadā. Galvenajās lomās - Jūlija Brauere (Odeta) , Jolanta Lubēja (Odīlija) un Viktors Seiko (Zigfrīds).

Arī Egils Siliņš pats divas nedēļas ir pavadījis pašizolācijā, jo vēl 13. martā dziedājis izrādi Londonā.