Tas ir sāpīgs cilvēkstāsts – tā uzsver režisore Laura Groza, kura Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī pēc Sandras Kalnietes grāmatas motīviem iestudējusi izrādi „Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos”. Dramatizējumu veicis Arturs Dīcis, bet krievu valodā tulkojusi Lina Ovčiņņikova. Uz skatuves ir tikai pieci aktieri, izrāde latviešu un krievu valodā, ar titriem abās valodās. Uz skatuves ir tikai pieci aktieri.

„Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” ir patiess stāsts, ko grāmatā apraksta Sandra Kalniete, atklājot savas mātes Ligitas un vecmammas Emīlijas izsūtījumā piedzīvoto un izjusto. Arī izrāde ietver vienu no baisākajiem totalitārā režīma noziegumiem – 1941. un 1949.gada izsūtīšanas no toreizējās Padomju Latvijas uz Sibīriju. Aukstums, bads un slimības, to visu piedzīvo abas stāsta varones.

Pirms pirmizrādes tiekoties  ar žurnālistiem, radošā komanda atklāja nianses un ideju, kāpēc darbs tapis Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī. Teātra direktore Dana Bjorka pamato izvēli iestudēt „Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” un arī piebilst, ka turpmāk teātris reizi sezonā vai biežāk ar iestudējumu starpniecību runās par sabiedrībā aktuālām, arī par politiski aktuālām tēmām. Režisore Laura Groza apstiprina, ka tā bija Danas Bjorkas ideja iestudēt Sandras Kalnietes darbu teātrī, savukārt režisore izvēlējās savu radošo komandu, māksliniekus un mūziķus, ar kuriem sadarbojusies iepriekš.

Izrādei veltīta instalācija teātra skatlogu galerijā. Tā ir Lauras Grozas ideja, instalācija kā trīsdimensionāls izrādes plakāts. Instalāciju „Attīrīšanās” veidojuši izrādes scenogrāfi un kostīmu mākslinieki Mareunrol’s.

Izrādes centrā ir Ligita, kuru atveido aktrise Inga Misāne-Grasberga. Veronika Plotņikova atveido Emīliju, un arī aktrisei ir savs personisks stāsts saistīts ar izsūtīšanu. Izrādē vēl piedalās aktieri Olga Ņikuļina, Rodions Kuzmins un Ivans Streļcovs. Izrādes oriģinālmūzikas autori ir Rūdolfs Dankfelds un Miķelis Putniņš, videomākslinieks – 8.