Kultūras Rondo sazināmies ar dizaineru Armandu Zelču, kurš grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele” ieguva Gada mākslinieka titulu.

"Būtu jocīgi, ja nebūtu gandarīts. Viss ir labāk, nekā biju iecerējis," balvu komentē Armands Zelčs.

8. aprīlī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija paziņojusi grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2020” rezultātus 7 kategorijās. “Gada mākslinieka” tituls šogad piešķirts dizaineram Armandam Zelčam.

Armands Zelčs strādājis pie “Zelta ābelei” nominētajām grāmatām – “Kartes” (Raimonds Ķirķis), “Meitene” (Lote Vilma Vītiņa), “Strops” (Ivars Šteinbergs) un "Andris Breže. Gaismas konstruktors" (Santa Hirša).

"Visas četras grāmatas kaut kādā ziņā saistītas ar dzeju un mākslu, trīs ir dzejas kategorijā, bet ceturtā ir grāmata par mākslinieku Andri Breži, kurš ir zināms arī kā dzejnieks Žebers, mēdzu jokoties, ka visas ir dzejas grāmatas, lai arī patiesībā tā nav," atzīst Armands Zelčs. "Man ir grūti uz viņam paskatīties objektīvi, es varu salīdzināt, bet tā būs specifiska lieta, piemēram, par papīra īpatnībām un sējuma niansēm."

Arī šobrīd Armands Zelčs turpina strādāt pie grāmatām, jo "atšķirībā no citām jomām, kurās darbojas, ir pateicīgs laiks. Šī lieta dominē, bet kaļu plānus par laikmetīgās mākslas sfēru". 

Armands Zelčs ir arī pedagogs Latvijas Mākslas akadēmijā un viņš atklāj, ka šobrīd top jauna specialitāte POST, tā būs starpdiscplināra platforma, kur varēs iegūt zināšanas spefiskā jomā māksla kontekstā. Drīzumā gaidāmas atvērto durvju dienas.