Sirsnīgas izrādes un patiesums – tā jaunie Liepājas teātra aktieri raksturo sevi un savus pirmos darbus teātrī. Liepājas teātrim jaunajā sezonā pievienojušies deviņi Liepājas Universitātes aktieru kursa beidzēji. Pedagogs Dmitrijs Petrenko, šo kursu raksturojot, uzsver jauniešu vēlmi mācīties. Šoruden festivāla „Patriarha rudens” programmā bija iekļauta Liepājas teātra jauno aktieru diplomdarba izrāde „Cietsirdīgās spēles”.

Alekseja Arbuzova luga „Cietsirdīgās spēles” pārtapusi mūsdienīgā stāstā par draudzību, par jauniešu attiecībām ar vecākiem, par spēju vai nespēju piedot. Pēc izrādes satieku daļu no Liepājas kursa, kas jau kļuvuši par pilntiesīgiem Liepājas teātra aktieriem. Jaunieši tūdaļ pēc nospēlētās izrādes gatavi sarunai.

Klāt nav tikai Artūrs Irbe un Hugo Puriņš. Sarunu sākam par izrādi „Cietsirdīgās spēles”, kas Dmitrija Petrenko režijā tapusi kā Liepājas kursa pirmais diplomdarbs, mērķis bijis likt aktieriem izstrādāt lomu no sākuma līdz beigām – tā parādot, ko apguvuši studiju laikā.

Sarunā jaunie aktieri atklāj, ka pavisam drīz pie skatītājiem ceļu sāks Kintijas Stūres luga bērniem „Sapraši un nesapraši”.

Liepājas teātra repertuārā iekļautas arī visas trīs jauno aktieru diplomdarba izrādes – „Cietsirdīgās spēles”, „Diagnoze – jaunība” režisore Māra Ķimele, arī pastaigu izrāde „Upe”, režisore Kristīne Brīniņa.

Aktieri steidz stāstīt, ka viņiem jau ir ģērbtuvēs savi galdiņi ar vārdu un uzvārdu un pavisam drīz katru no viņiem redzēsim kādā no jauniestudējumiem, bet visi kopā kā kolektīvs būs Lauras Grozas iestudējumā „Teātris”. Pašlaik visiem esot ko darīt, taču joprojām spēku smeļas viens no otra.