Skandināvijas iedvesmota programma - tā par sestdien gaidāmo „Rīgas festivāla” koncertu atklāj kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Šnē. Koncertā līdzās skandināvu komponistiem klasiķim Žanam Sibēliusam un mūsdienu skaņradim Magnusam Lindbergam, skanēs arī Edgara Mākena jaundarbs „Poētika”. Koncerts notiks Lielajā Ģildē ar publiku, un kopā ar kamerorķestri „Sinfonietta Rīga” muzicēs arī Rīgas Saksofonu kvartets.

Esmu kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un Rīgas Saksofonu kvarteta mēģinājumā, laikā, kad skan komponista Edgara Mākena jaundarbs „Poētika”. Komponists jau iepriekš rakstījis Rīgas Saksofona kvartetam, taču šis ir pirmais orķestra darbs. Mēģinājuma pārtraukumā man iespēja izvaicāt komponistu un vispirms uzzināt, kas rosinājis šī skaņdarba tapšanu.

Par koncerta kopējo programmu "Sinfoniettas Rīga" mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē izceļ kopējo un tas šajā reizē ir skandināvisks akcents. Turklāt koncerts notiks kopā ar publiku.

Bez jaundarba un Skandināvijas iedvesmotas programmas – īpašais ir tas, ka šis koncerts būs ar publiku. Un Normunds Šnē atzīst, ka vairāk nekā pusgads bez klausītājiem zālē ir daudz, un kaut kādā ziņā savstarpējais sarašanas process būs jāsāk no jauna, tajā pašā laikā, diriģents uzsver, tā ir iedvesma, ko, muzicējot attālināti, sajust nevar.