Mazdārziņos, garāžās, zem tilta – tā savas izrādes visai ģimenei piesaka Valmieras vasaras teātra festivāls, izvēloties sociāli atbildīgu tēmu. Trīs augusta dienas – varat rezervēt savai un bērnu un pusaudžu teātra pieredzei Valmierā. Studijā Bērnu un jauniešu programmas vadītājs Jānis Znotiņš un režisore Liena Šmukste.       

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad būs veltīts ģimenēm, bet īpaši - bērnu un jauniešu auditorijai, un runās par tēmu "Pieņemšana". Lai arī festivāls notiek jau astoto gadu, šogad daudz kas gaidāms pirmoreiz – astoņas pirmizrādes, iestudējums bērniem jau no 2 gadu vecuma, kā arī sadarbība ar vairākiem Latvijas teātriem, lai izrādes turpinātos arī pēc festivāla. Visas piedāvātās izrādes būs jaundarbi, ko iestudēs Liena Šmukste, Dmitrijs Petrenko, Matīss Budovskis, Edgars Kaufelds, Kristīne Brīniņa, Kersti Heinloo (Igaunija), Keity Pook (Igaunija), Endīne Bērziņa un citi teātra mākslas profesionāļi.

Paralēli izrāžu programmai visu festivāla nedēļas nogali būs atvērts arī Festivāla centrs zaļajā zonā pie Kultūras centra, kur pulcēties gan izrāžu starplaikos, gan uzzināt visu ar festivālu un tā norisi saistīto informāciju. Vizuālo koncepciju un centra vides objektus šogad veido mākslinieks Andris Eglītis kopā ar saviem bērniem. Neiztrūkstoši Valmiermuižā notiks arī Bērnu un jauniešu teātra institūta apmācības jaunajiem nozares profesionāļiem, kuru laikā viņi arī praktiski strādās pie savu izrāžu idejām.

Valmieras vasaras teātra festivāls norisināsies no 4. līdz 6. augustam.