Latvijas Teātra darbinieku savienības kongress notiks piektdien, 26.februārī. Par savienības darbību, aizstāvot biedru profesionālās, ekonomiskās un sociālās intereses Kultūras Rondo saruna ar savienības priekšsēdētāju Daigu Gaismiņu-Šiliņu.

"Darbu klāsts ir liels, savienības biedriem vajadzības ir vairāk ar kultūrpolitikas jautājumiem, arī daudzi sociālie un socializēšanās jautājumi jārisina," savienības darbu šobrīd raksturo Daiga Gaismiņa-Šiliņa.

"Milzīgs izaicinājums šajā laikā sarīkot kongresu," atzīst Daiga Gaismiņa-Šiliņa, atklājot, ka kongress notiks zoom platformā. 

Gaidāms pārskats par paveikto aizvadīto trīs gadu laikā kopš iepriekšējā kongresa, šī brīža situācijas vērtējums, kā arī pārstāvju sapulces, valdes un valdes priekšsēdētāja vēlēšanas. Daiga Gaismiņa-Šiliņa ir nolēmusi vairs nekandidēt uz savienības vadītāja amatu. Viņa norāda, ka ir divi iespējamie kandidāti, kuru vārdus vēl neatklāj, jo notiek pārrunas.

Daiga Gaismiņa-Šiliņa savienību vada jau 12 gadus pati atzīst, ka nevalstiskai organizācijai ar zināmu laika periodu vadītājam ir jāmainās. Tā nav vieta, kurā vajadzētu iesēsties līdz pensijas vecumam.

.