Teātris turpinās. Kultūras rondo interesējamies, kā teātra dzīvi Latvijā 2020./2021. gada “spoku sezonā” vērtē "Spēlmaņu nakts" žūrija. Saruna ar teātra zinātnieci un "Spēlmaņu nakts" žūrijas priekšsēdētāju Zani Radzobi.

"Normālas sezonas nav bijis un izvērtēs, kas būtu labākais, klasiskā formātā nav iespējams. Tāpēc šis būs neparasts gads, bet ceram, ka tas būs interesants gan skatītājiem, gan pašiem teātriem. Ka tas dos atskaites punktu cilvēkiem, kas gribēs gūt ieskatu tajā, kas pēdējā gadā noticis, kad teātri strādāja aiz slēgtām durvīm," vērtē Zane Radzobe. 

Ir vienošanās, ka katrs teātris līdz sezonas beigām, kas šoreiz beigsies 15. septembrī, izvirza četrus darbus, ko žūrija nedrīkstētu neredzēt. 

"Vienlaikus žūrijai šogad ir ļoti brīvas rokas," atzīst Zane Radzobe. "Tā kā ir rezervētas 12 balvas, kuras iespējams piešķirt 12 labākajiem, vienalga, vai tās būtu 12 izrādes, vai 12 scenogrāfi, vai jebkas cits 12 skaitā, iespējams ar novatoriskiem formulējumiem."

Žūrija vērtēs arī to, ko redzējuši ārpus teātru piedāvājuma.

Teātra darbinieku savienība iepazīstinās ar katra teātra izraudzītajiem četriem pretendentiem.

"Skatītājiem būs interesanti salīdzināt, ko katrs teātris uzskata, kas ir viņu tops. Tad varbūt salīdzināt ar to, ko žūrija saka, kas ir tops," uzskata Zane Radzobe.

Izrādes, ko līdz "Spēlmaņu naktij", līdz 23. novembrim, ir iespējams noskatīties.