Teātri publisko savus jaunās sezonas plānus, pirmizrādes gaidāmas jau nākamajā nedēļā. Ieceres ir visdažādākās, no filmu pārlikumiem uz skatuves līdz mūzikliem, no sirsnīgām komēdijām līdz izrādes arheoloģijai. Katrs var izvēlēties, kam sekot, teātrim vai kādam konkrētam režisoram, meklēt jaunus vārdus vai interesēties, kur palicis kāds jau zināms aktieris vai režisors. Kultūras Rondo studijā teātru saturisko izvēli – gan par lugu autoriem, gan pieaicinātajiem režisoriem pārrunājam ar teātra kritiķēm Silviju Radzobi un Līgu Ulberti.

“Var secināt, ka ir teātri, kas interesējas par mūsdienu dzīves aktuālām un noslēpumainām pusēm, ir teātri, kas par to neinteresējas. Man tuvāki ir tie teātri, pat ja tie rezultāti iestudējot nav gluži fenomenāli, kuriem ir acis vaļā uz dzīvi, kuru dzīvojam,” atzīst teātra zinātniece Silvija Radzobe. “Nenozīmē, ka jāiestudē reālistiski sižeti. Tas nozīmē, izjust saprast un mēģināt runāt par mūsdienu dzīvi.

Radzobe uzskata, ka teātra kritiķim, ja aktīvi strādā, vajadzētu redzēt visus jauniestudējumus sezonā, bet ko prognozēt ir grūti.

Jaunais Rīgas teātris (JRT) šajā sezonā zināmā mērā piesaka sensāciju – iestudējumu ar Mihailu Barišņikovu "Baltais helikopters".

"Jauda, ar kādu Alvis Hermanis ir atgriezies savā teātrī, tā iedvesmo. Pagājušā sezonā četri iestudējumi, visi ir nepārtraukti pārdoti. Šosezon pieci. Tas ir jaudīgi. Nezinu, vai Barišņokova projekts ir tas, ko gaidu visvairāk," vērtē Līga Ulberte.

Nacionālajā teātrī direktora amatā pirmo sezonu pilnvērtīgi strādā Jānis Vimba, līdz ar to var meklēt arī kādas izmaiņas repertuāra akcentos.

Ulberte atzīst, ka teātra Lielās zāles repertuārs ar skaistiem nosaukumiem - Dostojevska "Revidents", Šekspīra "Sapnis vasaras naktī", Aivara Freimaņa "Katls", Lorkas "Jerma" jeb "Tukšais zieds", kāds ir izrādes nosaukums.

“Savu personīgo literāro interešu kontekstā gribu teikt, ka ārkārtīgi gaidu Federiko Garsijas Lorkas "Jermas" izrādi, ko iestudēs Ināra Slucka. Ja tā ir patiesa informācija, galvenā loma paredzēta Maija Doveika, domāju labāku kandidātu šai lomai izvēlēties nevar. (..)  Izrāde, pēc kuras ļoti ilgojos,” atklāj Radzobe.

Liepājas teātra sezonas lielāka intriga solās būt Kārļa Lāča un Regnāra Vaivara mūzikls "Purva bridējs ugunī".

"Domāju, ka "Purva bridēju" visi gaida ar ārkārtīgi lielu interesi. Lācis un Vaivars var būt kāda sprādzienbīstama granāta mūsu teātra laukā. Patīk, vai nepatīk, tas būs interesanti," uzskata Radzobe.