„Skelets skapī” – tādu nosaukumu savai personālizstādei izvēlējies Arvīds Priedīte. Tekstilmākslinieks, dizainers un daudzu Latvijas bankas kolekcijas monētu autors plašākai publikai rāda savus glezniecības darbus, kas tapuši pēdējos gados.

Kad galerijā „Istaba” izstādes atklāšanas dienā tiekos ar Arvīdu Priedīti, mākslinieks izsaiņo vēl vienu gleznu, kas tiks novietota starp pārējiem izstādes darbiem, tajā redzams viņš pats un „cīņu biedri” – Jānis Borgs un Atis Ieviņš.

Galerijas vadītāja Linda Lūse rāda sarakstu ar darbu nosaukumiem, tā uzzinu, ar kuru klasiķu darbiem Arvīda Priedītes gleznu sižeti saspēlējas. Vispirms uzzinu, kāpēc izstādei tāds nosaukums „Skelets skapī”. Stāsts ir par īstu skapi un tā meistaru.

Arvīds Priedīte, kurš pazīstams ar dizaina darbiem un veikumu monētu mākslā, jau vairākus gadus savam priekam glezno. Doma par izstādi radusies tikai šoziem.

Mākslu pētnieks un Arvīda draugs Jānis Borgs, komentējot darbus, raksta: „Elitāras klases sniegums še apliecina reālistiskas glezniecības tradīciju mūžīgās vērtības. Mikrodetalizētie tēli iezīmēti kā itāļu vai arī Ziemeļu renesanses klasikas citāti un replikas. Tie it kā turpina dzīvot savu seno dižmeistaru iecerēto dzīvi, bet šoreiz savijoties ar Priedītes režisētā laikmeta realitāti..”

Izstāde „Skelets skapī” aplūkojama galerijā „Istaba” līdz 10.septembrim.