Tēlnieks Gints Grīnbergs no Bostonas atvedis skaņu plati ar sava tēva – baritona Kārļa Grīnberga – balsi, ko dāvina Latvijas Radio (LR).

Pirms dažām dienām ar Ingvildu Strautmani "Facebook" sazinājās Gints Grīnbergs, sakot, ka viņš vēlas kaut ko atnest uz Radio un nodot Radio rīcībā. Viņš ir atnesis sava tēva ieskaņotu skaņu plati, ko nodot Latvijas Radio arhīvam. 

Ginta Grīnberga tēvs Kārlis Grīnbergs ir dzimis pie Valmieras, bēgļu gaitās kā bērns nonācis Vācijā, tālāk Amerikā, kur arī nodzīvoja visu atlikušo mūžu. Vienmēr mīlēja latviešu dziesmas un mūzika. Bija baritons, kas izmācījās par arhitektu. Pats teicis: "Vai nu  es esmu arhitekts, kas dzied, jeb baritons, kas projektē mājas."

Dziedājis kā solists Ņujorkas Latviešu korī, sadarbojās ar diriģentu Andreju Jansonu.

"Nācās dziedāt gan Linkolna centrā, gan Karnegi zālē. Tas, manuprāt, viņam bija dzīves kalngals," vērtē Gints Grīnbergs.

LR arhīvā līdz šim ir viens skaņdarbs, kurā dzirdama Kārļa Grīnberga balss kopā ar Ņujorkas latviešu kori.

Arī Gints Grīnbergs ir izmācījies par arhitektu, bet tagad nodarbojas ar tēlniecību, kā arī dzied Bostonas korī, ir otrais bass.

Raksturojot savu darbu tēlniecībā, Gints Grīnbergs stāsta, ka saviem darbiem izmanto lūžņus un atgriezumus, tiem cenšoties dot otru mūžu.

"Es taisu trīsmetrīgas pienenes un suņuburkšķus, gan tādus, ko var pie sienas mājā pielikt," atklāj Gints Grīnbergs.

Pēc nedēļas kopā ar Bostonas kori Gints Grīnbergs dosies uz Minesotu, kur no 29. jūnija līdz 4. jūlijam norisināsies XV Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki ASV. Bostonas koris gatavojas arī dalībai dziesmu svētkos Latvijā 2023.gadā.