Paziņotas Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" nominētās filmas kategorijās "Labākā pilnmetrāžas spēlfilma", "Labākā īsmetrāžas spēlfilma", "Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma", "Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma", "Labākā animācijas filma", "Labākā debijas filma" un ar 17 kino ražošanu saistītās profesijās. Par kādām tendencēm Latvijas kino industrijā varam runāt pēc "Lielā Kristapa" atlases, Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar kino žurnālisti Kristīni Simsoni, „Lielā Kristapa” producenti Martu Biti un vienu no atlases komisijas pārstāvēm Zani Balčus.

„Manuprāt šī gada Lielais Kristaps piedzīvojis situāciju, ko esam gaidījuši vairākus gadus,” atzīst Kristīne Simsone. „Pērn, skatoties uz nominācijā kategorijā „Labākā pilnmetrāžas  spēlfilma” bija skaidrs izteikts līderis – Viestura Kairiša filma „Melānijas hronika”, šogad nav tik viegli paredzēt uzvarētāju. Filmas līdzvērtīgā līmenī un līmenis ir augsts.”

Atlases komisijas pārstāve Zani Balčus atklāj, ka festivālam bija pieteiktas 58 filmas un atlases komisija noskatījās visas, lai izraudzītos labākās nominācijām „Lielā Kristapa” kategorijās.

„Neparasts gads. Kategorijā „Labākā pilnmetrāžas spēlfilma” bija pieteiktas 11 spēlfilmas, kas, iespējams, nav bija pat labākajos padomju gados. Šis ir liels skaits. Patīkami apzināties, ka ne viena vien no filmām tapusi par privātu sponsoru vai entuziastu ziedotiem līdzekļiem," vērtē Zane Balčus.

"Lielā Kristapa" balva šogad norisināsies no 7.novembra līdz 13.novembrim, valsts svētku laikā, kinoteātrī "Splendid Palace". Balvas laureātus noteiks starptautiska žūrija, kas darbosies festivāla laikā. "Lielā Kristapa" nedēļas kulminācija būs svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 12.novembrī, un tajā tiks apbalvotas labākās filmas un kino jomas profesionāļi. Atsevišķā konkursā tiks noteikta arī labākā studentu filma. Tradicionāli tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu kinomākslā, kā arī īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas.

"Lielā Kristapa" balvu rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kultūras centru un Kultūras ministriju.