"Rīgas Fotomēneša" atklāšanas nedēļa tika plānota no 25. maija, ar izstāžu atklāšanām Rīgas Cirkā, Fotomuzejā, ISSP Galerijā, bārā Čē un publiskajiem pasākumiem Kaņepes kultūras centrā, bārā/grāmatnīcā "Bolderāja", koncertzālē "Tu jau zini kur" u.c., taču ārkārtas situācijas noteiktie ierobežojumi ir ietekmējuši arī festivāla plānošanu. Ir skaidrs, ka pulcēšanās un pasākumi tiks ierobežoti arī turpmākos mēnešus, tāpēc Rīgas Fotomēnesis ir izlēmis mainīt festivāla programmu, lielāko daļu aktivitāšu novirzot interneta vidē, tajā skaitā izveidojot jaunus notikumus. Festivāls "Rīgas Fotomēnesis"  norisināsies no 26. maija līdz 28. jūnijam.

"Tradicionāli festivāls notiek telpās - galerijās, muzejos, kafejnīcās. Šajā gadījumā no tā gandrīz esam atteikušies. Ir palikušas tikai dažas izstādes. Pārsvarā programmu esam pārveidojuši un pielāgojuši, lai notikumi varētu notikt interneta vidē un mēs viņus raidītu dažādos sociālos tīklos, mājaslapās. Arī pilsētvidē dažādas vietās, kur cilvēki iet garām skatīties vai konkrētā laikā aiziet un ierobežotā apjomā kaut kur piedalīties," par gaidāmo festivālu raidījumā Kultūras Rondo stāsta fotogrāfs, "Foto Kvartāla" redaktors un Rīgas Fotomēneša direktors Arnis Balčus.

"Arī mums tas ir eksperiments, nezinām, kā būs nākotnē. Arī pārplānošana notika īsā laikā, nezinu, kā viss izvērtīsies. Šķita, ka labāk ir darīt, mēģināt un riskēt, lai arī nav tā, kā gribētos. Kāpēc neizmēģināt, kā tas ir, šajā laikā kaut ko darīt," atzīst Balčus.

Balčus min, ka šis būs pirmais festivāls šajā dīvainajā laikā.

Viņš ir gandarīts, ka lielākā daļa autoru, kas tika uzrunāti, piedalīsies, tikai citādā veidā, nekā tradicionāli bija iecerēts. Starptautiskās diskusijas notiks Zoom platformā.

Festivāla pasākumi izkaisīti dažādās platformās, informāciju var atrast mājaslapā.

Viena no retajām izstādēm, kas norisināsies "Rīgas Fotomēneša" laikā, būs Ata Ieviņa personālizstāde “Faraona dārgumi” Fotogrāfijas muzejā.

"Man piedāvāja piedalīties šajā projektā ar to uzkrājumu, kas pēdējā gada laikā izveidojies. Kolekcija sāka veidoties apmēram pirms gada, kad bija izstāde galerijā “Birkenfelds”," stāsta Atis Ieviņš. "Tie būs dažāda formāta darbi, ko nosaucu par ikonām, un sērija turpinājās visu gadu. Tagad būs plašāka izstāde. Kolekcija, kas labi iederas šajā relatīvi eksperimentālajā laikā."

Izstādes atklāšana būs 11. jūnijā. 

Māksliniece Ance Vilnīte festivālā piedalīsies ar divām performancēm. 

"Ir grūti laiki, bet es ticu, ka māksla ir vajadzīga vairāk, nekā iepriekš, jo mākslas spēcina garu un visādām grūtībām ir vieglāk iziet caur. Bet tad ir praktiskais un māksliniekam ir grūti savienot praktisko ar garīgo. Šajā laikā, kad praktiskais pieklibo, rodas pārdomas, šaubas, bailes, kāpēc esmu mākslinieks. Dusmas, jo saprotu, ka arī neko citu nevaru darīt. Būs divas performances, kurās gribu pacelties augstāk garīgi. Viena kā krusta sišana, kur es atbrīvojos, kur ir visas ciešanas un sāpes, otra – kā augšāmcelšanās. Tur būs ietvertas arī skulptūras," par savu līdzdalību festivālā stāsta Ance Vilnīte.

Pirmā Rīgas ielās būs 5. jūnijā. 

Abas performances varēs vērot tiešraidēs internetā. Arī nejaušie garāmgājēji noteikti pamanīs, sola māksliniece.