No 9. līdz 16.martam Liepājā norisināsies Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Miša Maiskis, “Sinfonietta Rīga” un Guntis Kuzma, Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris – mūziķi, kurus šogad pulcē Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Par festivāla programmu un Liepājas simfonisko orķestri Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar orķestra valdes locekli Uldi Lipski.

Vēl pirms festivāla koncertu nedēļas to ievadīs Jāņa Vecbrāļa fotogrāfiju izstādes „Zvaigznes Dzintarā” atklāšana rīt, 5.martā.

„Tur mūzika staros no katras fotogrāfijas. Jānis Vecbrālis jau astoto gadu strādā ar mums un iemūžina skaņas fotogrāfijās. Viņa kolekcija ir milzīga. Kad skatījāmies, kas varētu būt šīs izstādes darbu vadmotīvs, ieraudzījām, ka pēdējo trīs gadu, kas iezīmē festivāla paplašināšanos no pianisma festivāla un tieši „Lielajā dzintarā”, mantojums ir varens,” atzīst Uldis Lipskis.

Lipskis vērtē, ka šajā formātā – kā Liepājas zvaigžņu festivāls, kurā aicina uzstāties dažādus mūziķus, ne tikai pianistus – festivāls ir ļoti dzīvotspējīgs. Viņš arī norāda, ka festivāla programma veidojas, „kā no strautiņiem satekot, ne pie rakstāmgalda konstruējot”.

Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls norisināsies jau 27. reizi. Savulaik to kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē "Lielais dzintars", festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot ne tikai pianistus, bet arī izcilus dziedātājus, izcilus citu instrumentu virtuozus, un kļuvis vēl saistošāks publikai. Līdz ar to tas vairs nav Starptautiskais Pianisma zvaigžņu, bet Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls.