Valsts akadēmiskais koris „Latvija” aktīvi šovasar piedalījies dažādos festivālos, bijis arī koncertu braucienā Kanādā. Par Garīgās mūzikas festivālu un Morisa Diruflē "Rekviēmu" noslēguma koncertā, kā arī iespaidiem pēc koncertiem Kanādā un Vācijā Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar kora „Latvija” māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Māri Sirmo un kora direktoru Māri Ošleju.

Valsts akadēmiskajam korim “Latvija” šī vasara ir aizritējusi bez atvaļinājuma, jo koris ir pieprasīts gan Latvijā, gan ārzemēs. Bet atskaites punkts jau 22 gadu kora dzīvē ir Garīgās mūzikas festivāls, kas tradicionāli notiek augustā.

To, ka koris ir pieprasīts, apliecina kaut vai fakts, ka Valsts akadēmiskā kora (VAK) "Latvija" pašu organizētā Garīgās mūzikas festivāla laikā, tas bija devies koncertēt Vācija, Jaunbrandenburgā. Un tūlīt pēc festivāla noslēguma koncerta VAK "Latvija" atkal dosies uz Vāciju, lai trīs nedēļas būtu Rūras triennāles mākslinieki.

Neaizmirstami ir arī šīs vasaras koncertiespaidi Kanādā un kora līdzdalība XV dziesmu un deju svētkos Kanādā, kas noritēja no 4. līdz 7. jūlijam Toronto. Uz Kanādu koris devās pirmo reizi.

VAK "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais bilst, ka viņam Toronto posms bijis daudz piesātinātāks nekā korim, jo viņš debitējis arī, muzicējot kopā ar Toronto simfonisko orķestri.

"Viens, kas palicis atmiņā, un arī daudziem, ja runājam par Toronto dziesmu svētkiem, tādi dziesmu svētki nav bijuši un nebūs, kas notiek pilnīgā tumsā. Tieši, kad diriģēju Raimonda Tigula "Lec saulīte" piedziedājuma laikā – tinkš, izslēdzās visas gaismas. Visi tūkstoši skatītāju un tūkstošgalvīgais koris paliek pilnīgā tumsā, bet mēs neapstājāmies. Tā bija mūsu uzvara, ka arī orķestris turpināja spēlēt, kaut elektriskās klavieres atslēdzās. Labi, ka man bija balts krekls mugurā, varēja rokas redzēja," atminas Māris Sirmais.

Pirmie divi 22.Garīgās mūzikas festivāla koncerti jau izskanējuši. Nākamais būs jau rīt, 20.augustā, Rīgas Domā, kurā skanēs franču mūzikas programma, kuru diriģēs viesis no Francijas Loiks Pjērs.Festivāla noslēguma koncertos 23.augustā Liepājā un 24.augustā Rīgas Domā VAK "Latvija" atskaņos franču komponista Morisa Diruflē "Rekviēmu" un Imanta Kalniņa 6.simfoniju.

Tikko būs izskanējis Garīgās mūzikas festivāls, koris dosies uz Vāciju, lai piedalītos Rūras triennālē un atskaņotu G.Ligeti "Rekviēmu". Gatavošanās šim notikumam notiek jau visu gadu, jo uz Rūru koris dosies paplašinātā sastāvā, kopā 70 dziedātāju.