Uz Valmieras Drāmas teātra Lielās zāles skatuves debitējuši seši jaunākās paaudzes aktieri Gunāra Priedes lugā “Jaunākā brāļa vasara” Ineses Mičules režijā. Kultūras Rondo saruna ar diviem no viņiem - Sandi Rungi un Diānu Kristu Stafecku.

Sandis Runge izrāde atveido Uģi Daugavieti, bet Diāna Krista Stafecka - Daci.

"Sākot darbu, mēs noteikti pētījām, un arī sanākot uz pirmo lasījumu viss kolektīvs nāca ar bilžu albumiem, vecāku vai vecvecāku. Bija lekcija pie Ievas Strukas, bija iespēja palasīt Gunāra Priedes dienasgrāmatu. Bet sākot strādāt, man spēlējot Uģi Daugavieti, jaunu cilvēku, tās sajūtas iet pāri laikam. Jaunības dedzība, maksimālisms, satikšanās ar realitāti, vientulība, pirmā mīlestība, brāļu attiecības ir saprotamas. Daudz var atsperties arī no sevis," tā par savu lomu un arī izrādes laika izjūtu stāsta Sandis Runge.

"Dace ir ļoti pretrunīga, nav nemaz tik balta un godīga, kā sākumā var šķist. Es atceros, ko Inese [Mičule] mums teica, ka nedrīkst aizmirst šo laiku, ideoloģijas vai vēstures fona dēļ ļoti svarīgi saprast un atcerēties, ka tas ir mūsu vecvecāku laiks. Par Daci domājot, es daudz domāju par savu vecmāmiņu, kura arī bija it kā godīga, tajā pašā laikā ļoti pretrunīga un ar daudz kaislībām iekšā," atkāj Diāna Krista Stafecka.

Lai arī 4.kurss vairākiem "Valmieras kursa" aktiermākslas studentiem iesācies ar pirmizrādi uz lielās skatuves, Sandis Runge uzskata, ka pagaidām viņi visi vēl studenti un tikai nākamā gada jūnijā varēs pilntiesīgi saukties par jaunajiem aktieriem.

"Jaunākā brāļa vasara" ir viena no topošo aktieru diplomdarba izrādēm. Kopumā tādas ir sešas. Pirmās divas - šī un "Pagaidām Godo" jau aizvadītas.

Novembrī un decembrī būs izrādes pēc Tenisija Viljamsa lugas "Ilgu tramvajs" motīviem un Hermaņa Heses darba "Stepes vilks" motīviem.

Martā būs pirmizrāde darbam Valmierā, ko raksta Artūrs Dīcis. Maijā beigās Dailes namā būs Bertolda Brehta "Lepnās kāzas" iestudējums.