Kultūras rondo, atskatoties uz Latvijas kino izvērtējumu ceremonijā „Lielais Kristaps”, runas par kino un cilvēkiem, kuri rada kino, kurš varētu mainīt pasauli. Studijā kinozinātniece, „Kino Rakstu” līdzredaktore Elīna Reitere un kolēģis Toms Treibergs.

Svētdienas, 27. februāra, vakarā aizvadīta nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" balvu pasniegšanas ceremonija. Visvairāk balvu – kopā astoņas – saņēma filmas "Gads pirms kara" komanda, tai skaitā balvu labākajai pilnmetrāžas spēlfilmai, bet Laila Pakalniņa par filmu "Spogulī" plūca laurus kā labākā režisore. Tika pasniegtas arī vairākas specbalvas, tai skaitā portāla LSM.lv skatītāju balva – to saņēma režisores Daces Pūces spēlfilma "Bedre". Par mūža ieguldījumu kino mākslā godināja kostīmu mākslinieci Ievu Kundziņu. Svinīgā ceremonija šogad aizvadīta nopietnā atmosfērā, gan organizatoru, gan balvu pasniedzēju un laureātu runās vienbalsīgi tika pausts atbalsts Ukrainai un nosodīta Krievijas agresija.

Uzklausām starptautiskās žūrijas pārstāvjus – Norvēģijas kino producentu Geriju Kraneru, lietuviešu aktrisi Aisti Diržiūti un Dairu Āboliņu no Latvijas.

Sazināmies arī ar kino kritiķi Kristīni Simsoni.

Uzklausām arī balvu ieguvējus - režisoru Dāvi Sīmani, aktieri Lauri Dzelzīti un aktrisi Gunu Zariņu.